"Müthiş bir başarı, müthiş bir öykü bu"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Yunanistan maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kulüp takımı gibi oynadıklarını belirten Terim, öğrencilerinden övgüyle bahsetti.

Ntvspor 18.11.2015 - 01:45

fatih-terim-15-11-18.jpg

Özel maçta Yunanistan'la 0-0 berabere kalan A Milli Takım'da Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, "Dünyadaki milli takım teknik direktörleri bilirler ki çok fazla süreleri yoktur. Hele bizim gibi ülkelerde süre bile vermezler. Önlerindeki şampiyonaya katılamazsanız değişirsiniz. Dünyadaki milli takım teknik direktörleri de genel olarak tecrübeli olanlardan seçilirler. Kim başarılı olmuşsa Avrupa'da hemen örnek verirdik Belçika gibi. U20, U19, U18 takımları da başarılı derdik. Şimdi baktığımız zaman A Milli Takım, direkt Fransa'ya gitti. U21 takımımız grubundan ikinci olarak çıkabilir. U19 ve U17 takımlarımız elit tura kaldı. Biz de blok halinde çok başarılıyız" ifadelerini kullandı.

"MÜTHİŞ BİR BAŞARI, MÜTHİŞ BİR ÖYKÜ BU" 

Yunanistan'ın Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde oynayan oyunculardan kurulu tehlikeli bir takım olduğunu belirten Terim, "Kazanabilir miydik evet. Kaybeder miydik öyle görünmüyor pozisyon vermedik. Yenmek isterdik. 16 Kasım 2014 Kazakistan maçını hatırlayalım, orada başlayan bir başkaldırı, bir futbol isyanı. Bugün 17 Kasım dolu dolu bir sene olmuş. Bu bir sene içerisinde 7 puan, 4 özel maç olmak kaydıyla yenilmeden buraya gelmiş bu takım. Müthiş bir başarı, müthiş bir öykü bu. Bundan sonra inşallah hiç yenilmeyiz. Kırılgan bir takım gol yiyebilir de, ona da reaksiyon gösterecektir. Üzerine katkılar sağlayan bir takım. Şöyle ki, telaşı paniği bir kenara bırakıp çabuk oynayıp çabuk düşünme gerektiğinde de sabırlı oynamayı öğrendiler" diye konuştu.

TERİM'DEN 'ISLIK' ELEŞTİRİSİ 

Fatih Terim, maç öncesinde Yunanistan marşını ve saygı duruşuna karşı tribünlerden yükselen ıslık ve protestolara tepki gösterdi. Terim, şu ifadeleri kullandı:

"Yunanistan marşı okunuyor. Bize ülkemize olmasını istemediğimiz bir şeyi ne olursunuz başkasına yapmayalım. Bu ıslık nereden çıktı? Sonra izah edemiyoruz. Çok hoş olmuyor Allah’tan elimizi kaldırdık susturduk. Bu bir milli marş, bizim marşımıza böyle bir şey yapılmasını ister miyiz? Lütfen. Ne oluyor bize? Bugün Dünya Komşular Günü, biz de komşumuz Yunanistan'la oynadık esrisi de güzel. Bize yakışmıyor. Bize yapılsa üzülürüz. Ölmüş insanlara saygı duruşu yapıyoruz. Bir dakika sabredemiyor muyuz? İnanın bana dışarı gittiğimizde bunu izah edemiyoruz. İki ıslık için niye ülkemize kötü baksınlar? Bugün iki karşılaşma terör için iptal edilmiş. Bunlar çocuk oyuncağı değil. Terör tehdidi çok üzücü ve düşündürücüdür. Böyle bir ortamda olaylara seyirci kalmamalıyız ama bu şekilde değil. Sporun teröre kurban edilmesini hep beraber önlemeliyiz."

Sayfa Yükleniyor...