Nadal 1 numaralı seribaşı

Kendine has seribaşı belirleme sistemiyle hep dikkat çeken Wimbledon'da dünya sıralamasına erkeklerde ilk 6, bayanlarda ilk 16'da sadık kalındı

17.06.2009 - 16:07

Nadal 1 numaralı seribaşı

Wimbledon Tenis Turnuvası'nın organizatörleri, seri başlarını kendilerine has bir yöntemle belirliyor. Wimbledon, ana tablolar oluşturulurken dünya sıralamalarına sıkı sıkıya bağlı kalınmayan tek Grand Slam.

Bu yıl da dünya sıralamasının 2. basamağında yer almasına karşın turnuvanın son 6 yılında da final oynayan ve 5 kez şampiyonluğa ulaşan Roger Federer'in bir numaralı seri başı olması bekleniyordu. Ancak tek erkekler ana tablosunun bir numarası, son şampiyon Rafael Nadal olurken, Federer ikinci sırayı aldı. Turnuvada geçen yıl sürpriz yaparak yarı finale kadar yükselen Marat Safin ise dünya sıralamasının 23. basamağında bulunmasına karşın 15 numaralı seri başı oldu.

Tek bayanlar ana tablosunun ilk 16 basamağında, dünya sıralamasına bağlı kalındı. Zirvedeki Dinara Safina'yı Serena ve Venus Williams kardeşler izledi. Son 9 ayını omzundaki sakatlıkla boğuşarak geçiren ve dünya sıralamasında 59.'luğa kadar gerileyen Maria Sharapova ise 24 numaralı seri başı ilan edildi.

Çim kort Grand Slam'i Wimbledon gelecek Pazartesi başlayacak. Ana tablo eşleşmeleri için kura çekimi ise cuma günü yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...