Nadal 1 numaraya tosladı

Toprak kortun en başarılı ismi Nadal, Djokovic'e direnemedi! Fransa Açık'ta tek erkeklerde 1 numaralı seri başı Novak Djokovic, İspanyol Rafael Nadal'ı 3-0 yenerek yarı finale yükseldi.

Ntvspor 04.06.2015 - 12:08

Nadal 1 numaraya tosladı

Fransa Açık'ta tek erkeklerde dünya 1 numarası Djokovic, toprak kortun en başarılı ismi Rafael Nadal'ı 3-0 yenerek turnuva dışına itti.

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen turnuvadaki tek erkekler çeyrek finalinde, dünya 1 numarası Sırp Novak Djokovic, Roland Garros'ta daha önce 9 şampiyonluğu bulunan ve toprak kortların en başarılı ismi olarak gösterilen 6 numaralı seri başı İspanyol Rafael Nadal ile karşılaştı.
     
Mücadeleye hızlı başlayan Djokovic, sert servislerle üstünlük kurduğu Nadal karşısında ilk sette 4-0 öne geçti. Mücadeleyi bırakmayan Nadal, kortun çaprazına gönderdiği etkili paralel vuruşlarla seti 4-4'e getirmesine rağmen oyunun kalan bölümünde uzun rallilerden galip ayrılan Djokovic, ilk seti 7-5 aldı.
     
İkinci setin 8. oyunda İspanyol Nadal'ın servisini kıran Djokovic, oyun boyunca skor avantajını koruyarak bu setten de 6-3 üstün ayrıldı.
     
Morali bozulan Nadal karşısında üçüncü sette çok daha rahat bir oyun sergileyen Djokovic, 2 saat 26 dakika süren mücadelenin final setini 6-1 aldı ve rakibini 3-0 yenerek mağlup etti.
      
Djokovic, yarı finalde Fransız Jo-Wilfried Tsonga ile karşılaşacak.

Sayfa Yükleniyor...