Nadal geri döndü

Amerika Açık Tenis Turnuvası’nda erkeklerde İspanyol Rafael Nadal, Fransız Gasquet’i 6-2, 6-2 ve 6-3’lük setlerle yenerek ikinci tura yükseldi.

03.09.2009 - 00:09

Uzun süredir dünya sıralamasında bir numarada bulunan ancak geçirdiği sakatlık sonrasında katıldığı turnuvalarda başarılı olamayan ve üç numaraya kadar inen İspanyol Rafael Nadal, Amerika Açık’a iyi bir başlangıç yaptı.

İlk turda karşılaştığı  Fransız Richard Gasquet önünde fazla zorlanmayan Nadal, maçı 6-2, 6-2 ve 6-3’lük setlerle kazanarak ikinci tura yükselmeyi başardı.

Bayanlarda ise turnuvanın üç numaralı seribaşı Amerikalı Venus Williams, vatandaşı Mattek-Sands önünde fazla zorlanmayarak 6-4, 6-2 ve 6-2’lik setlerle üçüncü tura adını yazdırdı.

Yine bayanlarda yedi numaralı seribaşı Rus Vera Zvonareva, vatandaşı Anna Chatvetadze’yi ilk seti 6-3 kaybetmesine rağmen sonraki setleri 6-1 ve 6-1 ile alarak üçüncü tura çıktı.

Bayanlarda en ilginç maçlardan birisi Kim Clijsters Marion Bartoli arasındaydı. Uzun bir aradan sonra yeniden tenise dönen Belçikalı Clijsters, turnuvanın 14 numaralı seribaşı Fransız Bartoli önünde ilk seti 7-5 kaybetmesine rağmen sonraki setleri 6-1 ve 6-2 alarak üçüncü tura çıkan bir başka önemli isim oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...