Rafael Nadal, Grand Slam'lerdeki 6 şampiyonluğundan dördünü Fransa'da elde etti.

Dünya sıralamasının 2 numarası, toprak kort zirvesine yine hızlı başladı. İlk turda Gianni Mina'ya set vermedi. 6-2'lik 3 sette galibiyete ulaştı.

Nadal, hayranlarını bir kez daha sevindirdi ama kendi tatmin olmadı. İspanyol raket, maçtan sonra, fazla basit hata yapmaktan şikayet etti.

Nadal, "top ile yapmak istediklerimi yapamadım. İyi oynamadım. İşin doğrusu bu. Çünkü her zamanki oyunumu korta yansıtamadım" diye konuştu.

23 yaşındaki tenisçi, şimdi sakinleşip yeniden oyununa odaklanmaya çalıştığını söyledi. Aslında Nadal, Fransa Açık öncesinde neredeyse mükemmel bir hazırlık dönemi geçirdi.

Fransa Açık gibi toprak zeminli Monte Carlo, Roma ve Madrid'deki toprak kort turnuvalarında üst üste 15 maç kazandı ve 3 şampiyonluk elde etti.

Paris'e en büyük favorilerden biri olarak gitti. Nadal buna karşın turnuvada kimin şampiyonluğa ulaşacağına ilişkin tahminde bulunmaktan kaçınıyor.

Toprak kort uzmanı, "en iyi oynadığım zamanlardaki gibi oynayabilirsem şampiyonluk şansı yakalarım ama kendisi hakkında böyle düşünen birçok tenisçi var" demekle yetindi.