Nadal umutsuz

İspanyol tenisçi Rafael Nadal, geleceğine ilişkin açıklamalar yaptı. Avustralya Açık şampiyonu, bu yıl diğer 3 büyük turnuvayı da kazanıp grand slam yapma şansını az gördüğünü söyledi.

Haberler 14.03.2009 - 14:23

Nadal umutsuz

Rod Laver'ın Avustralya Açık, Fransa Açık, Wimbledon ve Amerika Açık Tenis Turnuvaları’nı tek sezonda kazandığı 1969'dan bu yana hiçbir erkek tenisçi "sezon grand slam"i yapamadı.

Nadal, geçen ağustos'tan beri dünya sıralamasının zirvesinde. Kariyerinin 6 grand slam zaferinden sonuncusunu bu yıl, Avustralya'da elde etti. Yine de bu sezon diğer 3 büyük turnuvayı kazanarak "grand slam" yapmanın neredeyse imkansız bir hedef olduğunu söyledi.

İspanyol tenisçi, Rod Laver'in başarısının olağanüstü olduğunu ama o dönemde büyük turnuvaların sadece 2 çeşit zeminde, çim ve toprak kortlarda düzenlendiğine dikkat çekti.

Bugün, Fransa Açık toprak, Wimbledon çim zeminde oynanıyor. Avustralya Açık ile Amerika Açık'ın kortarı ise sert zeminli. Nadal, bu 2 turnuvanın bile birbirinden farklı yanları olduğunu öne sürüyor.

Nadal, son 4 sezondur şampiyonluğa ulaştığı Fransa Açık için bu yıl da favori gösteriliyor. Wimbledon'da da şampiyonluk unvanını korumak için mücadele verecek. Ancak Amerika Açık'ta hiç zafer yaşamadı. 22 yaşındaki tenisçi bu turnuvayı da kazanmanın kendisi için büyük bir hedef olduğunu ve oyununu her yönden geliştirmeye çalıştığını söylüyor.

Sayfa Yükleniyor...