Nadal yeni sezonda iddialı

Teniste dünya sıralamasının 2 numaralı ismi Rafael Nadal, yeni sezona iddialı hazırlanıyor. Geçen sezon sakatlıklarla boğuşan Nadal, 2010 yılına fiziksel olarak çok daha iyi durumda gireceğini söyledi.

Ntvspor 30.12.2009 - 16:27

Nadal yeni sezonda iddialı

Rafael Nadal, geçen sezona fırtına gibi başladı. Sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık'ı kazanan İspanyol raket için 4 kez üst üste şampiyon olduğu Roland Garros'a kadar herşey yolundaydı. Ancak Nadal, önce Fransa'da kariyerindeki ilk yenilgisini alarak elendi, ardından da her iki dizindeki sakatlık nedeniyle Wimbledon'a katılamadı. Wimbledon sonrası dünya sıralamasının zirvesindeki yerini Roger Federer'e kaptıran Nadal, uzun bir sakatlık dönemi sonrası katıldığı Amerika Açık'ta da beklentileri karşılamaktan uzak kaldı. Sezonun sonu turnuvasından da üst üste yenilgiler alarak elenen Nadal için teselli, Davis Kupası’nda ülkesi İspanya'nın şampiyonluğa ulaşması oldu.

İspanyol tenisçi yeni sezona ise iddialı hazırlanıyor. Sadece 3 haftalık antrenman süresi bulabilen Nadal, kendisini geçen sezonun başına oranla çok daha iyi hissettiğini söyledi. "Hazırlık sürecim kısa ancak verimliydi. 2010 yılına, geçen sezona oranla fiziksel olarak daha iyi durumda başlayacağım" diye konuştu.

Yeni sezonda ilk önceliğinin Roland Garros unvanını yeniden eline geçirmek olacağını belirten Nadal, "Tabii ki tüm grand slamlari kazanma olasılığım da var. Geçen sezon katıldığım her turnuvada iyi oynamadan yarı finale kadar yükselmeyi başardım. Şansım da yanımda olursa 4 grand slami de kazanabiliri" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...