Nadal'dan takvim tepkisi

Rafel Nadal, bir kez daha tenis takviminin sıkışıklığından yakındı. İspanyol tenisçi, Barcelona Açık'ta şampiyonluk unvanını koruyamamasından tur yetkililerini sorumlu tuttu.

Ntvspor 20.04.2010 - 15:49

Nadal'dan takvim tepkisi

İspanyol raket Rafael Nadal, kendisi için en önemli turnuvalardan biri olan Barcelona Açık'tan çekilmek zorunda kaldı. Ünlü tenisçi, geçen mayıstan beri ilk turnuva galibiyetini pazar günü Monte Carlo Masters'ta elde etmişti. Ancak Barcelona Açık'tan çekilerek kendi evinde şampiyonluk unvanını koruma şansını yitirdi.  Nadal, Monte Carlo finalinden sonra yorgunluk nedeniyle bu kararı aldı ve tenis takviminin sıkışıklığı yüzünden başka çaresi kalmadığını öne sürdü.

23 yaşındaki tenisçi, “Çeşitli zamanlarda tenis takviminin, özellikle toprak kort sezonunun bu kısmının yeterince iyi tasarlanmadığını söyledim. Barcelona'da oynayamamamı da bunun bir sonucu olarak görüyorum. Barcelona'da oynamamak, diğer tüm turnuvalara kıyasla çok daha zor geliyor. Ama Monte Carlo'da elde ettiğim zaferden sonra bedenim bana dinlenmem gerektiğini söyledi. Barcelona'yı kendi evim gibi gördüğüm için bu daha da acı geliyor” ifadelerini kullandı.

Nadal, özellikle geçen yıl dizlerindeki sakatlıkla boğuşmak zorunda kaldı. Dünya sıralamasının 3 numarası, 23 mayısta başlayacak Fransa Açık'a hazırlanırken yeniden sakatlanmaktan çekiniyor. Nadal'ın, Fransa Açık'tan önce Roma ve Madrid'deki masters turnuvalarına da katılması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...