Nadal'ı avlayan Roddick, Berdych karşısında

Miami Masters Tenis Turnuvası'nda tek erkekler final eşleşmesi belli oldu.

Ntvspor 03.04.2010 - 11:34

Andy Roddick, Rafael Nadal'ı eleyerek finale yükseldi. Tomas Berdych ise Robin Soderling'i devirdi ve Roddick'in finaldeki rakibi oldu.

Rafael Nadal, 11 ay süren şampiyonluk hasretine Miami Masters'ta son vermeyi umuyordu. Ancak İspanyol tenisçinin biraz daha beklemesi gerekecek. Nadal,  Miami'deki yarı final maçında, önceki 7 buluşmalarından beşinde yendiği Andy Roddick ile karşılaştı. Dünya sıralamasının 4 numarası, ilk sette yine Amerikalı rakibi Roddick'ten daha iyi oynadı. Bir kez servis kırarak 6-4 galip geldi. Fakat Nadal etkili oyununu diğer setlerde sürdüremedi. Roddick, toplam 3 kez servis kırdığı son 2 seti 6-3 kazandı ve Nadal'ı turnuva dışına gönderdi.

Roddick'in finaldeki rakibini belirleyen maçta Tomas Berdych ile Robin Soderling karşı karşıya geldi. 4. turda dünya bir numarası Roger Federer'i eleyen Berdych, Soderling karşısında zorlanmadı. Dünya sıralamasının 20. basamağında bulunan Çek tenisçi, 6-2'lik 2 sette zafere ulaştı. Soderling maç boyunca 4 servis oyununa tutunamadı, bir kez Berdych'in servisini kırma şansı yakaladı ancak onda da başarılı olamadı.

Berdych, Roddick'i de yenerse, Jim Courier'ın şampiyon olduğu 1991'den beri, dünya sıralamasının ilk onunda yer almadığı halde Miami Masters'ı kazanan ilk tenisçi olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...