Nani'den hakemlere: Kolay inanıyorlar

Fenerbahçe'nin Portekizli yıldızı Nani, Süper Lig'de bazı futbolcuların kendilerini çok kolay yere bıraktığını, hakemlerin de buna inandığını dile getirdi.

Ntvspor 06.02.2016 - 13:38

Nani'den hakemlere: Kolay inanıyorlar

Fenerbahçe'nin Portekizli futbolcusu Luis Nani, hakemlerin etki altında kalmamaları için itirazların daha aza indirgenmesi gerektiğini söyledi.

Fenerbahçe gazetesinin Şubat sayısına açıklamalarda bulunan tecrübeli futbolcu, "Hakemler, oyuncu üzerinde bazen fazla düzeyde baskı kuruyorlar aslında. Ben durumu bu şekilde değerlendiriyorum. Türkiye Ligi'nde birçok hakem de İngilizce bilmiyor maalesef. Türk oyuncuları onların üzerinde bir baskı kurduğunda, hızlı bir şekilde inanıp buna göre karar veriyorlar" ifadelerini kullandı.

Bazı hakemlerin de başarılı maçlar yönettiğini ve kişiliklerini sahada ortaya koyduğunu belirten Nani, şunları kaydetti:

"Bu hakemlere saygı duymalıyız, değer vermeliyiz. Sonuçta sahada fair-play içinde hareket etmesi gereken oyuncularız. Saha içerisindeyken tamamen topu düşünüyoruz, tamamen o mücadeleyi düşünüyoruz aslında ve bu şekilde de olmalı. Çalınan veya çalınmayan fauller, oyunun önüne geçmemeli ama en önemlisi, burada oyuncuların da futbolu düşünmesi. Bazı futbolcular gerçekten kendilerini çok kolay yere bırakıyorlar. Hakemler de bu durumlarda hemen inanıp faul düdüğünü çalıyorlar. Biraz İngiltere ligi gibi olmalı aslında. Bu konuda küçük dokunuşlar yapılmalı artık ve oyunun daha fazla oynanmasına izin verilmeli. Hakemlere olan itirazlar da daha aza indirgenmeli."

ÇİN'DEN GELEN TEKLİF
Nani, Çin liginden kendisine gelen transfer teklifiyle ilgili de şu değerlendirmeyi yaptı:

"Hem kulübümüz için hem benim için ekonomik anlamda çok büyük bir teklifti ama ben bu teklife bakmadım bile çünkü ilk hedefim böyle paraları kazanmak değil, futbolda hedeflerime ulaşabilmek. Ben buraya bazı hedefler ve bazı isteklerle geldim. Buradaki sevgiyi gördüm ve ilk günden beri insanlar beni çok iyi ağırlıyor. Burada kendime belli hedefler koydum, takımla beraber ulaşmak istediğim hedefler var. Bunları yarıda bırakıp gitmek istemedim. Hem bireysel hedeflerim var hem takımla hedeflerimiz var. Umarım her şey yolunda gider ve bu kulübün tarihine katkıda bulunabiliriz."

Sarı-lacivertli futbolcu, UEFA Avrupa Ligi'nde Lokomotiv Moskova ile yapacakları mücadelenin kendilerine güven kazandırması açısından önemli bir maç olduğunu dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...