Napoli taraftarına maç öncesi İstanbul turu! (Ücretsiz)

Beşiktaş taraftarının Napoli'de yaşadığı eziyetin aynısını Napoli taraftarı, bugün İstanbul'da yaşayacak.

Haberler - NTV Haber 01.11.2016 - 15:34

Napoli taraftarına maç öncesi İstanbul turu! (Ücretsiz)

Napoli-Beşiktaş maçı için Napoli'ye giden siyah-beyazlı taraftarlara İtalya'da büyük sıkıntı yaratılmış, karşılaşma öncesi taraftarların kemerleri toplanmış ve toplanma yerinden stada saatler süren yolculuk sonrası götürülmüşlerdi. İtalya'da bu uygulamaya maruz kalan Beşiktaş taraftarları da aynı uygulamanın Napoli taraftarlarına da gösterilmesi için kampanya başlatmıştı.

BİRKAÇ SAAT DOLAŞARAK STADA GELECEKLER

Napoli taraftarının toplanma yeri olarak Vodafone Arena'ya uzak bir yer olan Sultanahmet Meydanı'nı seçildi. Saat 15:00 sularında burada toplanacak taraftarlar arama yapılarak otobüslere bindirilecek. Aramada tüm taraftarların kemerleri, bozuk paraları ve varsa küpeleri alınacak. Ardından yola çıkacak otobüsler, sahil yolundan Eminönü'ne ulaşacak ve Beşiktaş sahil yolunun güvenli olmaması nedeniyle feribotla Harem'e geçecek. Harem'den de birinci köprünün yoğun olması nedeniyle ikinci köprüye yönelecek Napoli taraftarlarını taşıyan otobüsler, tekrar Avrupa yakasına geçtikten sonra tünele girerek Vodafone Arena'ya ulaşacak. Bu yolculuğun tahmini 3.5 ya da 4 saat sürmesi öngörülüyor.

500'E YAKIN İTALYAN TARAFTAR GELDİ

NTV 'dan Övünç Özdem'in canlı yayında verdiği bilgiye göre İtalya'dan Beşiktaş maçını izlemek için 500'e yakın Napoli taraftarı İstanbul'a geldi. Beşiktaş kulübünün misilleme olarak önerdiği bu güvenlik rotası, İstanbul Emniyeti tarafından onaylandı. İtalyan taraftarlar, Sultanahmet bölgesindeki otellerde konaklıyor.

MEHMET DEMİRKOL VE FUAT AKDAĞ'DAN SKOR TAHMİNİ

İlk maçta Beşiktaş taraftarı, İtalyan polisinin uzun şehir turu attırması nedeniyle maça ancak ilk yarının ortasında girebilmişti.
İlk maçta Beşiktaş taraftarı, İtalyan polisinin uzun şehir turu attırması nedeniyle maça ancak ilk yarının ortasında girebilmişti.

Sayfa Yükleniyor...