Navratilova'ya onur ödülü

Martina Navratilova, Uluslararası Tenis Federasyonu'nun en prestijli ödülüne layık görüldü. Prag doğumlu Amerikalı tenisçi, Philippe Chatrier ödülüne 52 yaşında kavuştu.

Ntvspor 04.06.2009 - 15:28

Hem Philippe Chatrier ödülü hem de 2008'in Şampiyonları ödülleri Paris'te sahiplerine verildi.

Martina Navratilova, 30 yıldan uzun süreye yayılan kariyeri boyunca tenise sunduğu eşsiz hizmetler nedeniyle Uluslararası Tenis Federasyonu tarafından Philippe Chatrier ödülüyle onurlandırıldı.

Martina Navratilova, ödül sonrası yaptığı değerlendirmede, "Aslında bugüne kadar pek çok kez onurlandırıldım. Bu da bonus oldu. Chris Evert, John McEnroe gibi, benim ile aynı gemide olan bazı seleflerim var. Onlar da bu ödülü almıştı. Takdir edilmek hoş bir şey" dedi.

Navratilova, Grand Slam turnuvalarında 18 tekler, 31 çiftler, 10 karışık çiftler şampiyonluğu elde ederek birkaç nesile birden örnek oldu. Bununla birlikte, tüm dünyada tenise özendirme çalışmalarına devam etmekte kararlı olan Navratilova, "Sizi temin ederim, bu sporu her şeyden çok seviyorum. Tenisin gelişmesine katkıda bulunmak için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Umarım sizler de kendi payınıza düşenleri yaparsınız. Çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Bu arada federasyon, Rafael Nadal ile Jelena Jankovic'i 2008'in şampiyonları ilan etti. Fakat Paris'te süren Fransa Açık'tan 4. turda elenen iki tenisçi de törene katılmadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...