Galatasaray yönetimine soğuk duş: Ndiaye'nin sözleşmesi 12 milyon €

Osmanlıspor'dan sezon başı 7,5 milyon euro bedelle alındığı açıklanan Badou Ndiaye'nin Galatasaray'a fiili maliyetinin aslında 12 milyon euro olduğu ortaya çıktı. Ndiaye'nin sözleşme detayları yeni yönetimde şok etkisi yarattı. İşte o ayrıntılar

Haberler - ntv.com.tr 29.01.2018 - 08:54 | Son Güncelleme : 29.01.2018 - 10:19

Galatasaray yönetimine soğuk duş: Ndiaye'nin sözleşmesi 12 milyon €

İngiliz Stoke City kulübünün 16 Milyon euro önerdiği Galatasaraylı Badou Ndiaye konusunda Galatasaray yönetmi şoke edici bir gerçekle karşı karşıya kaldı. Sezon başında Dursun Özbek yönetimi tarafından 7,5 milyon euro bedelle Osmanlıspor’dan transfer edildiği açıklanan Ndiaye için kulübün kasasından tam 12 milyon euro ödeme yapıldığı belgelerle ortaya çıktı. Habertürk'ten Erhan Telli'nin haberine göre mali sıkıntı nedeniyle Senegalli yıldızı satarak biraz olsun nefes almayı planlayan yöneticiler, transferdeki rakamları görünce neye uğradığını şaşırdı.

GÖRÜNÜRDE BONUS AMA ASLINDA MENAJER PAYI

Eski yönetim, tepki çekmemek için, bonservis bedelini düşük göstermek amacıyla inanılmaz bir operasyon yaptı. Ndiaye için Osmanlıspor'a 7,5 milyon euro tazminat fesih bedeli ödenmişti. Bonus olarak da 25’er maçlık dilimler halinde 1,5 milyon euro ödeneceği KAP'a açıklanmıştı.

Aslında bu rakamın menajerlik ücreti adı altında verildiği, üstelik 4 yıllık anlaşma karşılığında yılda 2 milyon 750 Bin euro ücret alacağı açıklanan Ndiaye’nin bu ücretinden her yıl 750 bin euro’yu (Toplam 3 milyon euro) Osmanlıspor’a ödenmek üzere ileri tarihlere çekler yazıldığı ortaya çıktı.

Bu yolla Osmanlıspor’a 3 milyon Euro daha ödeneceği ve toplam bonservis rakamının 7,5+1,5+3 milyon euro bedelle, toplam 12 Milyon euro olduğu ortaya çıktı.

27 yaşındaki Ndiaye, Osmanlıspor'da 42 maça çıkıp 7 gol 3 asistle oynamıştı...

27 yaşındaki Ndiaye, Osmanlıspor'da 42 maça çıkıp 7 gol 3 asistle oynamıştı...

MUSTAFA CENGİZ YÖNETİMİ DÜŞ KIRIKLIĞI YAŞIYOR

İngiliz Stoke City ile pazarlıkları sürdüren Mustafa Cengiz yönetimi, bu transferden 10 milyon civarı kar beklerken, şimdi sadece 4 milyon Euro civarında bir girdi sağlamış olacak. Yönetim rakamı 17-18 Milyon Euro seviyesine çıkarmaya çalışarak, kâr seviyesini arttırmaya çabalıyor.

KASAYA KALACAK PARA ÇOKTAN ÇIKMIŞ

Şu ana kadar 17 maça çıkan 27 yaşındaki Badou Ndiaye’nin KAP’a bildirilen sözleşmesinde 25 müsabaka oynaması halinde 750 bin, 50 maçı oynaması halinde ise 1.5 milyon Euro bonus alacağı belirtilmişti. Ayrılması halinde bu rakamların da kasada kalacağı düşünülüyordu. Ancak bu ödemeler menajer payı çıkarken, oyuncunun 2 milyon 750 yıllık alacağının da her sene 750’si Osmanlı’ya verilmiş. Ndiaye kalırsa cebine giren net para 2 milyon euro olacak, puan başı da 5’er bin euro prime hak kazanacak.

Sayfa Yükleniyor...