"Ne star adayıyım ne de starım"

Arda Turan, "6 ay futbol oynamamış bir oyuncu için Barcelona'da çıkıp bu kadar maç oynamak kolay değil. Gayet iyi durumdayım. Ne star adayıyım ne de starım" dedi.

Haberler - Ntvspor 28.05.2016 - 18:45

"Ne star adayıyım ne de starım"

A Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Arda Turan, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Karadağ ile oynanacak olan hazırlık maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısına katıldı.

EURO 2016 öncesinde takımın havasının çok iyi olduğunu ve turnuvada kimseden çekinmediklerini belirten Arda Turan "Takımın genel havası iyi. Hepimiz mutluyuz; iştahımız ve arzumuz iyi. Genç kardeşlerimiz de yetenekli. Ülkemizin formasının kıymetini biliyorlar. Emre Mor'un çok özel bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Bizim ülkemiz için oynamayı tercih ettiği için de kendisine teşekkür ediyorum. Hedefimizi 'her zaman turnuvalarda olmak' diye açıklamıştık. Bizim kimseden çekincemiz yok, herkesi yenebiliriz. Ülkemizin gurur duyacağı bir futbol oynayacağız ve elimizden gelenin en iyisini yapacağız. 2008'de finali saniyelerle kaybettik. Zor bir gruptayız. Rakiplerimiz daha favori konumunda ama biz de sahada elimizden geleni yapacağız" ifadesini kullandı.

Barcelona'da geçirdiği sezonu da değerlendiren Arda Turan "Milli Takım'da bugüne kadar hangi durumdaysam yine o durumdayım. İspanya'da da iyi olduğumu düşünüyorum. 6 ay futbol oynamamış bir oyuncu için Barcelona'da çıkıp bu kadar maç oynamak kolay değil. Gayet iyi durumdayım. Ne star adayıyım ne de starım! Sadece Milli Takım'ı için elinden geleni yapacak bir oyuncuyum. O yüzden beni artık bir şeylerin adayı ya da bir şeyler olarak göstermekten vazgeçin" dedi.

Sayfa Yükleniyor...