Necip: Beşiktaş'ta 2-3 maç yeter

Beşiktaşlı futbolcu Necip Uysal, kendisine verilen şansı değerlendirmeye çalıştığını belirtti. Genç oyuncu, siyah-beyazlı takımda oynayacağı 2-3 çok iyi maçın, küçük kulüplerde kazanacaklarına bedel olduğunu söyledi.

19.02.2010 - 12:01

Necip: Beşiktaş'ta 2-3 maç yeter

Necip Uysal, siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde 'Cola Turka ile Futbolcu Günlüğü'nde yer alan röportajında, idmanlarda daha çok çalıştığını belirterek, şunları kaydetti:
"İyi oynadığım zaman ilk 11 şansı zaten gelir. Önemli olan bunu iyi değerlendirebilmek. Eğer bunu da gerçekleştirirseniz formanın devamı gelir. Fakat Beşiktaş büyük bir takım, kadrosunda çok kaliteli isimler bulunuyor. Ernst, Fink ve Tabata gibi kaliteli ve tecrübeli oyuncularla oynuyorum. Onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Şu anda gelen şansları değerlendirmeye çalışıyorum. Belki çok fazla maç oynayamıyorum ama öğrendiklerim de en az maç tecrübesi kadar önemli şeyler."

Siyah-beyazlı oyuncu, genç oyuncuların tecrübe kazanması için kiralık olarak başka kulüplere gönderilmesi konusundaki soruya, "İnsan buraya kadar geldikten sonra başka bir şey düşünmüyor. Yeteneklerimi göstereceğime inanıyorum. Zaten burada süre almaya başladım, kendimi ilk 11 için iddialı bir şekilde hazırlıyorum. Evet belki küçük kulüplerde çok fazla maç yapıp tecrübe kazanırsınız ama burada çok iyi oynayacağınız 2-3 tane maç, orada kazanacaklarınıza bedeldir diye düşünüyorum. Bizim gibi gençler tabii ki kiralanabilir ama eğer yetenekleri büyük kulübün sorumluluklarını kaldırabiliyorsa çok da gerek yok bence" yanıtını verdi.

Defansif yönünün güçlü olduğunu kaydeden Necip, "Hücum anlamında eksiklerim var, şimdi onları gidermek için çalışıyorum. Hücum yönümü geliştirmek için Yusuf ve Tabata ile vakit geçiriyorum ama Fink ve Ernst'in yanında durarak onlardan da bir şeyler kapmaya çalışıyorum" dedi.

Genç oyuncu, eski futbolcu olan babasından çok büyük destek aldığını vurgulayarak, "Babam bende kötü gördüğü ne varsa söylüyor. Bu açıdan kendisinin benim için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş altyapısının hemen hemen bütün kategorilerinde oynadım. Babam o günlerden beri yanımda. Bugüne kadar kuvvetlenmem için gereken ne varsa yaptı, yapmaya da devam ediyor. Eski bir futbolcu olduğu için tecrübelerinden de faydalanıyorum. Bu da bana katkı sağlıyor" diye konuştu.

Türkiye'de altyapıların kaliteli olduğunu ifade eden Necip, "Teknik ve taktik anlamda iyi eğitimden geçiyoruz. Ama zihni eğitimlerde biraz eksiklik var sanki. Milli takımın altyapılarında çok kaliteli arkadaşlarımız var. Kendi takımlarında forma giyen bir sürü genç futbolcu var. İlerleyen dönemde benim yaş grubuma dahil çok kaliteli oyuncular izleyeceğiz diye düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...