NTV

Neeskens: Galibiyeti hakettik

Ntvspor

Spor

UEFA Avrupa Ligi F Grubu maçında Panathinaikos'u 1-0 mağlup ederek gruptan lider çıkmayı başaran Galatasaray'da antrenör Johan Neeskens, takımın performansından memnun olduğunu ve galibiyeti hakettiklerini söyledi.

Galatasaray Antrenörü Johan Neeskens, Panathinaikos maçında takımın performansından memnun olduğunu ifade ederek, ''Galibiyeti hakettik'' dedi.

Johan Neeskens, galibiyetten dolayı mutlu olduğunu belirterek, ''Çünkü ligde toplam 5 maçta 13 puan aldık ve liderliği garantiledik. Takımın gösterdiği performanstan memnunum, bugün kesinlikle kazanmayı hakettik'' diye konuştu.

Neeskens, Keita'nın yedek kalmasıyla ilgili bir soruyu, ''Futbol 11 kişi oynanıyor, bugünkü 11'de Keita yer almadı. Onun yerine oynayan futbolcumuz çok iyi performans gösterdi. Yedek oyuncudan beklentimiz, maça girip oyunu canlandırması. Bugün de Keita o görevi yerine getirdi'' diye yanıtladı.

Devre arasında savunmaya takviye yapıp yapmayacaklarının sorulması üzerine Hollandalı çalıştırıcı, ''Öncelikle 4 stoperden memnunum. Emre Güngör'ün sakatlığı var. Emre Aşık'ın temposu sakatlık nedeniyle düşük. Mehmet Topal'ın bu kapasitesi var, Hakan Balta da orada oynayabiliyor. 3-4 maçlık periyot var. Bundan sonra oturup konuşulur ve gerekli görülürse transfer yapılabilir. Şu anda böyle bir transfere ihtiyaç yok'' dedi.

Panathinaikos'un çok iyi bir takım olduğunu belirten Neeskens, Yunanistan Ligi'nin güçlü ekiplerinden olan rakiplerini 2 maçta da yenmelerinin çok güzel bir duygu olduğunu söyledi.

Hollandalı çalıştırıcı, ''Siz memnunsunuz, ama yöneticiler oyundan memnun değil'' denilmesi üzerine, ''Yöneticilerimizin açıklamalarına saygı duyuyorum, ama dürüst olmak gerekirse fazla katılmıyorum. İlk yarıda oyunu domine ettik, Panathinaikos kalemize gelmekte zorlandı'' açıklamasını yaptı.