Neill: Kendimi özel hissettim

Galatasaray'ın yeni transferi Lucas Neill taraftarın kendisine olan yoğun ilgisinden dolayı kendini özel hissettiğini söyledi.

Haberler 19.01.2010 - 09:47

Neill: Kendimi özel hissettim

Galatasaray'ın İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton'dan transfer ettiği Avustralyalı oyuncu Lucas Neill, sarı-kırmızılı ekibe gelmiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Lucas Neill, sarı-kırmızılı taraftarların yeni gelen oyuncuları nasıl karşıladığıyla ilgili duyumları olduğunu belirtirken, "Fazlasıyla gördüm bu ilgiyi. Bu bir futbolcuyu çok mutlu eder. Onu özel hissettirir. Bana gösterilen ilgi, çok özel olduğumu ve Galatasaray'ın çok özel kulüp olduğunu hissettirdi" dedi. Neill, sarı-kırmızılı ekibin kendisiyle ilgilendiğini geçen hafta duyduğunu ifade ederek, "Kulübüm bana Galatasaray'la görüşmem için izin verdi. Bu son derece heyecanlanmamı sağlayan, gurur verici bir durumdu. Olaylar bir hafta içinde gelişti, Galatasaray'a transfer kararını düşünmek için çok vakit kaybetmedim. Umarım uzun süreler burada kalıp, büyük başarılara imza atarım"
diye konuştu.

Lucas Neill, Galatasaray'a gelişini kolaylaştıran bazı etkenler olduğuna işaret ederek,özellikle vatandaşı Harry Kewell'ın burada olmasını örnek gösterdi. Neill, "Galatasaray'ı uzun zamandır takip ediyorum. Liderle aramızda önemli bir puan farkı olmadığını, UEFA Avrupa Ligi'nde başarılı bir grafik çizdiğini biliyorum. Johan Neeskens'le 2006 Dünya Kupası'nda beraber çalıştık, o da sevdiğim bir insandır. Frank Rijkaard da bir efsane. Bu tür etkenler bir araya gelince, buraya gelme kararım çok kolaylaştı. Ben de bir an önce bu takımın gerçek anlamda bir parçası olmak, Türkiye'de ve Avrupa'da başarılara imza atmak istiyorum" dedi.

"KULÜBÜMDE MUTLUYSAM, UZUN YILLAR KALMAK İSTERİM"
Lucas Neill, taraftar ilgisinin çok hoş olduğunu, ancak bu durumun ilerleyen dönemlerde baskı unsuru yaratabileceğine dikkati çekerek, "Benim şu andaki tek düşüncem, takımın bir parçası olabilmek olduğu için, bu baskıyı rahatlıkla kaldırabileceğimi düşünüyorum. Eğer bir kulüpte gerçekten mutluysam, orada uzun yıllar kalmak isterim" dedi. Kendisi için defansın hangi bölümünde oynayacağının fark etmeyeceğini, ancak sarı-kırmızılı takımda stoper olarak tercih edileceğini düşündüğünü belirte Neill, sözlrine şöyle devam etti: "Galatasaray taraftarları hakkında bilgim var. Kendilerini bir çok kez televizyon vasıtasıyla seyretme şansı buldum. Avrupa maçlarında olsun, lig maçlarında olsun takıma büyük destek verdiklerini biliyorum. Şu anda stadımızın kapasitesi yaklaşık olarak 25 bin, ama sahaya ulaşan sesler, tribünde 75 bin taraftarın olduğunu düşündürüyor. Takımlarını tutkuyla desteklediklerini çok iyi biliyorum. 25 bin kişinin bu kadar ses çıkarabildiğini düşününce, önümüzdeki sene yeni stadımızda nasıl bir atmosfer oluşabileceğini tahmin dahi edemiyorum."

"SOUNESS VE TUGAY'A DA SORDUM"
Lucas Neill, Galatasaray'a transferi öncesi sarı-kırmızılı takımın eski çalıştırıcılarından Greame Souness ile Tugay Kerimoğlu'nun da fikirlerini aldığını bildirdi. Galatasaray takımının geçmişiyle ilgili çok şey bildiğini anlatan Neill, "Camia hakkındaki birçok şeyi bir haftada öğrenmedim. Birlikte oynamış olduğum Tugay Kerimoğlu'dan da yaptığımız sohbetlerde Galatasaray'la ilgili bir çok bilgi almıştım. Greame Souness'ın o meşhur bayrak dikme olayını biliyorum. Bu bir hafta içerisinde de internette araştırmalar yapıp beni nasıl bir ortamın beklediğini gözlemledim. Galatasaray'la ilgili bu denli çok bilgiye sahip olmam geçmişe dayanan bir birikimin eseridir" diye konuştu. Neill ayrıca, sarı-kırmızılı takıma çabuk adapte olacağını düşündüğünü belirterek, "Eğer antrenmanlarda mutlu olursam ve evimi bir an önce bulursam hiçbir problem yok" dedi.

Sayfa Yükleniyor...