Nevin'den altın madalya

Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda 60 metre engellide yarışan Nevin Yanıt, altın madalyanın sahibi oldu. Nevin Yanıt ayrıca 7.89'luk derecesiyle kendine ait Türkiye rekorunu da geliştirdi.

01.03.2013 - 21:16

Nevin'den altın madalya

Nevin Yanıt, 32. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda altın madalya aldı.

Göteborg kentinde düzenlenen şampiyonada bayanlar 60 metre engelli finalini 7.89'luk derecesiyle birinci tamamlayan milli atlet, kendisine ait Türkiye rekorunu da geliştirmiş oldu.

Nevin Yanıt, yarı final mücadelesinde 7.94'lük dereceye imza atmıştı.

Madalya töreni sonrası bir açıklama yapan Yanıt, "Avrupa'da ne kadar güçlü olduğumu gösterdim" dedi. Yanıt, yarışmada beklediği dereceyi elde ettiğini belirti ve şunları söyledi:

"Altın madalya almak için geldim buraya. Salonda da Avrupa şampiyonluğum olsun istedim. İki tane dışarıda şampiyonluğum var. Salonda 2007 yılından bu yana yarışmıyordum. Bu yıl hedefim altın madalyaydı. Yarıştım, onu da aldım. Artık Avrupa'da ne kadar güçlü olduğumu gösterdim. Tabii ki kimseye bir şey ispat etmek değil derdim. Sadece çok emek veriyorum, çok çalışıyorum. Onun karşılığında bir şeyler yapabiliyorsak ne mutlu bize. İnşallah devamı gelir."

GÜL'DEN KUTLAMA
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Nevin Yanıt'a kutlama geldi. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, İsveç'in Göteborg kentinde düzenlenen şampiyonada 60 metre engellide altın madalya kazanan Nevin Yanıt'a tebrik telgrafı gönderdi.

Erkeklerde ise 60 metre engellide Rusya'dan Shubenkov 7.49'luk derecesi ile Avrupa Şampiyonu oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...