Newcastle United-Ülker iddiasına açıklama

İngiltere Premier Ligi'nin köklü ekiplerinden Newcastle United satışa çıkarılırken, Yıldız Holding Başkanı Murat Ülker'in kulübü satın almak için 220 milyon Sterlin'i gözden çıkardığı iddia edildi. Holding'den yapılan açıklamada ise söz konusu iddia yalanlandı.

Haberler - Ntvspor 17.10.2017 - 17:57

Newcastle United-Ülker iddiasına açıklama

Evening Standard gazetesinin haberine göre, Yıldız Holding Başkanı Murat Ülker, satışa çıkarılan Newcastle United için 220 milyon sterlini gözden çıkardı. Newcastle United ise konuyla ilgili yorum yapmadı.

Ancak Yıldız Holding'den yapılan "Türk sporunun ve Türk takımlarının her zaman destekçisi olan Yıldız Holding’in Newcastle United Futbol Kulubü’nü satın almayı düşündüğü ve bunun için teklif verdiği yönündeki haberler asılsızdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" açıklamasıyla haber kısa sürede yalanlandı.

Evening Standard Gazetesi'nin haberinde Murat Ülker'den bisküvi kralı olarak bahsedilirken, Yıldız Holding'te 56 bin kişinin çalıştığı ve yerel markalarla birlikte Avrupa'da McVitie's, Penguins ve Jaffa Cakes'in de grup kontrolünde olduğu vurgulandı. 3.7 milyar servete sahip Murat Ülker'in Newcastle'la bir süredir ilgilendiği kaydedildi.

NEWCASTLE UNİTED SATILIĞA ÇIKARILDI


Ülker'in, aralarında PwC finans kuruluşu ve uluslararası hukuk firması Charles Russell Speechlys'in de olduğu danışmanlarının Newcastle United'ın sahibi Mike Ashley'in temsilcileriyle bu yılın başından itibaren görüşmeleri sürdürdüğü de haberde yer aldı.

Ülker ailesinin Londra'daki temsilcisi Tom McLoughlin ise konuyla ilgili olarak gazeteye yaptığı açıklamada, "Ülker ailesi aynı zamanda İngiltere'de de çok sayıda varlığa ve yatırıma sahip. Futbolu biliyoruz ve ilk hedefimiz Newcastle'ı ilk 6'da kalıcı hale getirmek. İlerleyen dönemlerde de Avrupa'da boy göstererek yerel ve uluslararası alanda popüler hale getirmek istiyoruz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...