İlişkili Haberler

Barcelona'nın ölümcül hücum üçlüsünün bir ayağı bu sezon suskun. Neymar, Barcelona'ya transfer olduğu günden bu yana, hiç bu kadar formsuz olmamıştı. Bu sezon sadece 5 kez fileleri havalandırabilen yıldız oyuncu, son 8 resmi maçta golle buluşamadı. Ancak Neymar, zor günleri kısa süre içinde gerisinde bırakacağına inanıyor.

Her oyuncunun bu tür kurak dönemler yaşayabileceğini vurgulayan Neymar’ın, bu konudaki en büyük güvencesi ise takım arkadaşları. Arkadaşlarının kendisine büyük destek verdiğini vurgulayan yıldız oyuncu, Lionel Messi içinse ayrı bir paragraf açtı. Zira Neymar, hala Katalan ekibinin formasını giymesini, Messi'nin kendisine yardım etmesine bağlıyor.

Barcelona'daki ilk sezonunda hem takıma hem de Avrupa futboluna uyum sağlamakta zorlandığını hatırlatan Neymar "Messi benim ne kadar üzgün olduğumu görüyordu. Çünkü işleri bir türlü yoluna koyamıyordum. Bana eleştirileri duymazdan gelmemi ve kendi oyunumu oynamamı söyledi. Messi o dönemde hem saha içinde hem de saha dışında bana yardımcı olmasaydı, belki de bugün Barcelona forması giyiyor olmayacaktım" dedi.