Neymar soruşturması kapandı!

Barcelona'da forma giyen Brezilyalı futbolcu Neymar'ın, 2013 yılında Santos'tan transferiyle bağlantılı olarak yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlandı.

Ntvspor 08.07.2016 - 17:06

Neymar soruşturması kapandı!

Neymar'ın transferinin gerçekleştiği dönemde 24 yaşındaki oyuncunun bonservis hakkının yüzde 40'ına sahip olan Brezilyalı DIS adlı şirketin kendisine eksik ödeme yapıldığına ilişkin futbolcuyu ve menajerliğini yapan babasını suçlamasıyla İspanya'daki Ulusal Mahkemede başlayan soruşturmanın kapatıldığı açıklandı.

Soruşturmaya dahil olan savcı Jose Perals, geçtiğimiz haziran ayında sunduğu iddianamede, davanın açılmasını talep etse de Ulusal Mahkeme hakimi Jose de la Mata bu isteği reddederek, Neymar'ın transferinde yolsuzluk suçu içeren hiçbir usulsüzlük olmadığını, dolayısıyla DIS şirketinin de herhangi bir talepte bulunamayacağına karar verdi.

Şirket, Neymar'ın Barcelona'ya transferinin kendilerinden habersiz bir şekilde gerçekleştiğini, eksik ödeme yapıldığını ve oyuncuya Barcelona dışındaki diğer kulüplerden gelen tekliflerin de saklandığını iddia etmişti.

Bu arada Neymar hakkında İspanya'daki diğer bir soruşturmanın da 11 Temmuz Pazartesi günü Savcılık ve Devlet Avukatlığı ile Barcelona Kulübü arasında imzalanacak bir anlaşmayla kapatılması bekleniyor. Neymar'ın transferinde ödenen asıl bedelin saklanıp maliyeden vergi kaçırıldığına ilişkin suçlamalarda dava açılmasını önlemek isteyen Barcelona Kulübü, Savcılık ve Devlet Avukatlığı kurumuyla yürüttüğü uzun görüşmeleri neticelendirdi ve 5,5 milyon avroluk ceza bedeli karşılığında soruşturmanın kapatılması konusunda anlaşmaya vardı.

Brezilyalı futbolcunun transferindeki iki mali suçlamayı kabul eden Barcelona kulübünün imzalayacağı anlaşmayla, Neymar'ın İspanyol yargısındaki tüm dosyaları kapanmış olacak.

Sayfa Yükleniyor...