Neymar'a özel program sonuç verdi

Barcelona sağlık ve kondisyon ekibinin Neymar'ın güçlenmesi için hazırladığı program meyvelerini vermiş görünüyor. Zira Neymar, beklentilerin altında kaldığı geçen sezondan sonra bu sezon gösterdiği performansla büyük beğeni topluyor.

neymar-03-02-15

Brezilya'nın en büyük yıldızı etiketiyle Barcelona'ya transfer olan Neymar, geçen sezon beklentileri karşılamakta zorlanmıştı. Bunun en önemli nedeni, Neymar'ın Avrupa'daki fiziksel gücü yüksek oyuncularla boy ölçüşmekte zorlanmasıydı.

Barcelona Sağlık ve Kondisyon Ekibi’nin Katalan Kulübü’ne katıldığında sadece 64.5 kilogram ağırlığındaki Neymar için hazırladığı özel program, bu sezon meyvelerini vermiş görünüyor. Neymar'ın kendisini çok özel kılan süratini yitirmeden güçlenmesini isteyen sağlık ekibi, yıldız oyuncu için özel bir beslenme ve antrenman dışı güçlenme programı hazırladı.

Yüksek karbonhidrat ve protein içeren bir diyete giren Neymar, çeşitli vitamin destekleri de alarak bol bol ağırlık çalışması yaptı. Bunun sonucunda 5 kilogram kas yapan yıldız oyuncu artık çok daha güçlü ve temasa karşı dayanıklı. Bu durum sahada da kendisini gösteriyor. Yıkmanın artık daha zor olduğu Neymar'ın bu sezon La Liga'da 15 golü bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...