Nigel de Jong Galatasaray'da

Galatasaray, Nigel de Jong ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Hollandalı futbolcu imza töreninde yaptığı açıklamada "Türkiye'nin en büyük takımına şampiyonluk yaşamak için geldim" dedi

Ntvspor 31.08.2016 - 17:58 | Son Güncelleme : 31.08.2016 - 18:28

Nigel de Jong Galatasaray'da

Galatasaray, LA Galaxy'den Nigel de Jong'u 2 yıllığına renklerine bağladı. Galatasaray, bu transfer için LA Galaxy’ye herhangi bir ücret ödemeyecek. Hollandalı orta saha oyuncusu ise yıllık 2 milyon 500 bin Euro sabit ücret kazanacak.

Galatasaray Sportif AŞ.'nin KAP'a gönderdiği bildirim şu şekilde:

"Profesyonel futbolcu Nigel de Jong ile 2016-2017 ve 2017-2018 sezonları için oyuncunun transferi konusunda aşağıdaki şartlarda anlaşılmıştır. Futbolcunun eski kulübü LA Galaxy’e herhangi bir ücret ödenmeyecektir.

Futbolcuya ise;

2016-2017 sezonu için net 2.500.000 EUR sabit transfer ücreti,

2017-2018 sezonu için net 2.500.000 EUR sabit transfer ücreti ödenecektir.

Kulüp bu dönem içerisinde Futbolcuya ayrıca; ilk 11’de veya sonradan oyuna girerek 25 resmi maç oynaması durumunda 250.000 Euro prim ödeyecektir. Buna ek olarak, Futbolcuya ayrıca takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 5.000 EUR prim ödenecektir. Bu primler, futbolcunun ilk 11'de oynadığı müsabakalar için %100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için %50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için %25 oranında ödenir. Futbolcuya, kadroda olmadığı müsabakalar için prim ödemesi yapılmaz.

Futbolcu Kulübün TFF Süper Lig'de şampiyon olması durumunda o sezon hak ettiği puan primlerinin %25'i oranında ayrıca prime hak kazanacaktır."

"O FELİPE MELO, BEN İSE NİGEL DE JONG'UM!"

Nigel de Jong imza töreninde iddialı açıklamalar yaptı. Galatasaray ile geçen sezon da transfer görüşmesi yaptığını ancak o dönem LA Galaxy'ye gittiğini söyleyen Hollandalı futbolcu "Türkiye'nin en büyük takımına geldim" ifadesini kullandı.

İşte Nigel de Jong'un açıklamaları:

"Burada olduğum için çok mutluyum. Normalde Galatasaray'a geçen sene de gelme ihtimalim vardı. Bana yaklaşımları, beni aralarına kabul etmeleri çok güzel. Şampiyonluk yolunda elimden gelen maksimum enerjiyi sarf etmek istiyorum. Bu transferde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

"Felipe Melo ile ilgili bilgim var. Burada taraftarlar tarafından ne kadar sevildiğini biliyorum. Oyundaki hırsı ve tarzıyla bu sevgiyi hak etti. O Felipe Melo, ben Nigel de Jong'um. Ben de hırslı bir oyuncuyum. Mutlaka hayatta he şey bir sebepten dolayı oluyor. Geçen sene ABD'de oynamma teklifini fırsat olarak gördüm ve gittim. Wesley (SNeijder) ile o zamanda da konuşmuştum. Bu kararı almamda önemli payı var. Aslında Galatasaray'a gelmek için kimsenin sizi ikna etmesine gerek yok. Galatasaray, Türkiye'nin en büyük kulübü. Galatasaray, Galatasaray'dır."

"Jan Olde Riekerink ve Wesley Sneijder ile Ajax'ta birlikte çalıştık. Onların burada olmaları benim için büyük avantaj. İçeride böyle insanların olması bana yardımcı olacak. Hedefimiz şampiyonluk. Geçtiğimiz sezon istenilen yerde bitirilmedi. Bu sezon da kesinlikle şampiyon olmak istiyoruz."

"34 numaralı formayı giyeceğim. Benim için çok önemi var. Eski basketbolcu Charles Barkley de 34 numaralı formayı oynuyordu. İdolüm oydu. Aklından geçen her şeyi söyleyen biriydi. Bu zamana kadar bütün takımlarda 34 numaralı giydim."

Sayfa Yükleniyor...