Nihat yedek soyundu

Beşiktaş'ın flaş transferi Nihat Kahveci, uzun bir aradan sonra Türkiye'de derbi heyecanı yaşarken, maça yedekler arasında başladı.

02.08.2009 - 22:09

Nihat yedek soyundu

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, sezonun ilk resmi maçı olan 4. TFF Süper Kupa'da Fenerbahçe karşısında yeni transferler İsmail, Fink, Ferrari ve Erhan'a ilk 11'de görev verdi.

Mustafa Denizli, forvet hattını Nobre-Bobo ikilisiyle oluştururken, savunmanın göbeğinde Sivok'un yanında İtalyan oyuncu Ferrari'ye şans verdi. Gaziantepspor'dan transfer edilen İsmail, sol kanadı alırken, Alman oyuncu Fink de vatandaşı Ernst ile birlikte ön liberoda görev yaptı. Ekrem Dağ'ın yokluğunda sağ kanatta ise Ankaraspor'dan sezon başında alınan Erhan Güven mücadele etti.

İsmail, Fink, Ferrari ve Erhan, Fenerbahçe karşısında görev alarak hem ilk kez derbi heyecanını yaşadılar, hem de ilk kez siyah-beyazlı formayla bir resmi maçta mücadele etme şansı buldular.

İspanya deneyiminin ardından eski takımı Beşiktaş'a geri dönen Nihat Kahveci ise sezonun ilk resmi maçında yedekler arasında yer aldı. Beşiktaş'ın diğer yeni transferlerinden genç oyuncu Rıdvan Şimşek de yedek kulübesinde kendisine şans verilmesini bekledi.

Teknik direktör Denizli, Nihat ve Rıdvan'ın yanısıra kaleci Hakan ile birlikte Necip Uysal, İbrahim Üzülmez, Holosko ve Uğur İnceman'ı da yedek soyundurdu.

NİHAT DERBİ HEYECANINI YENİDEN YAŞADI
Beşiktaş altyapısından yetişen ve futbol yaşamını uzun bir süre İspanya'da sürdüren Nihat da Fenerbahçe karşısında kadroda yer aldı.

Türkiye'de Fenerbahçe'ye karşı derbi heyecanını en son 24 Şubat 2001 tarihinde lig maçında yaşayan deneyimli oyuncu, uzun bir aradan sonra aynı heyecanı tattı.

Askerliği nedeniyle sezon başı hazırlıklarında takımıyla birlikte fazla çalışma şansı bulamayan Nihat, mücadelede yedek soyundu.

3 SAKAT OYUNCU
Siyah-beyazlı takımda, sakatlıkları nedeniyle İbrahim Toraman, Ekrem ve Delgado Fenerbahçe maçında forma giyemedi.

Sakat oyuncular İbrahim Toraman ile Ekrem'in yanısıra uzun süreli sakatlığı nedeniyle sözleşmesi askıya alınması gündemde olan Arjantinli oyuncu Delgado da kadroda yer almadı.

Bu oyuncuların yanısıra 3. kaleci Korcan Çelikay, Erkan Zengin, Serdar Özkan da Fenerbahçe maçı kadrosunda yer almadı.

TEKNİK DİREKTÖRLER KUCAKLAŞTI
Her iki takımda da çalışma şansı bulan teknik direktörler Mustafa Denizli ve Christoph Daum, maç öncesi birbirlerine samimi davrandılar.

Seremoni öncesi Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, Beşiktaş Teknik Direktörü Denizli'nin yanına giderek başarılar diledi. Birbirlerine sarılarak maç öncesi başarı dileğinde bulunan iki teknik adam, basın mensuplarına da samimi bir biçimde görüntü verdiler.

TARAFTARLAR TRİBÜNLERİ DOLDURAMADI
Daha önceki sezonlarda yurtdışında yapılan ve bu sezon ilk kez Türkiye'de düzenlenen TFF Süper Kupa'da geçen sezonun şampiyonu ve Fortis Türkiye Kupası sahibi Beşiktaş'ın Fenerbahçe ile yaptığı zorlu mücadelede siyah-beyazlı taraftarlar, kendilerine ayrılan tribünleri tam olarak doldurmadılar.

Beşiktaşlı taraftarlara ayrılan tribünlerde büyük boşluklar gözlenirken, 15 bine yakın siyah-beyazlı taraftar, takımlarını desteklemek üzere Atatürk Olimpiyat Stadı'na geldi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...