Nihat'ın uykusu kaçtı!

Sezon başında büyük umutlarla transfer edilen Nihat Kahveci, ligde sadece 1 gol atarak beklentileri boşa çıkardı.

Haberler 27.12.2009 - 12:01

Nihat'ın uykusu kaçtı!

Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusu Nihat Kahveci, Turkcell Süper Lig'in ilk yarısında büyük düş kırıklığı yarattı.

Sezon başında büyük umutlarla İspanya'dan yuvaya döndürülen Nihat, ligin ilk yarısında sadece 1 gol atarak beklentileri karşılayamadı.

Sezonun ilk yarısında hükmen kazanılan Ankaraspor maçının dışındaki 16 karşılaşmanın 14'ünde görev alan tecrübeli oyuncu, 936 dakika sahada kalmasına rağmen 1 kez gol sevinci yaşayabildi.

İspanya'da başarılı günler geçiren ve attığı gollerle övgüler alan siyah-beyazlı oyuncu, Türkiye'de ise aynı performansı ortaya koyamamanın sıkıntısını yaşadı. Gol yollarında etkisiz kalan Nihat, oynadığı futbolla da zaman zaman taraftarlarının tepkisini çekti.

TEK GOLÜ KASIMPAŞA'YA
Nihat, Beşiktaş formasıyla ligdeki tek golünü ise Kasımpaşa filelerine attı.

Ligin ilk 7 maçında gol sevinci yaşayamayan tecrübeli futbolcu, 9. haftadaki Kasımpaşa karşılaşmasında şu ana dek ilk ve tek golünü atma başarısını gösterdi.

Bu golün ardından tekrar suskunluğa gömülen Nihat, kalan 8 karşılaşmada gol atamadı. 2 hafta sakatlığı nedeniyle kadroda yer almayan milli oyuncu, 936 dakikada sadece 1 gol atabildi ve takımına beklenen katkıyı sağlayamadı.

SEZON BAŞI HAZIRLIKLARINA KATILMADI
İspanya'dan büyük umutlarla transfer edilen Nihat'ın devre boyunca istediği futbolu oynayamamasının en büyük nedeni olarak ise sezon başı hazırlıklarına katılamaması gösterildi.

Yurt dışındaki futbol hayatının son dönemlerinde sakatlıklarla boğuşan ve arzuladığı fizik gücüne ulaşamayan tecrübeli oyuncu, Türkiye'deki kariyerine ise iyi başlamadı. Askerliği nedeniyle takımın sezon başı hazırlıklarına katılamayan ve yeterli fizik gücüne ulaşamayan Nihat, ilk yarıdaki maçlarda bunun sıkıntısını yaşadı. Son dönemde kendini fizik olarak toparlayan siyah-beyazlı oyuncu, buna rağmen gol noktalarında etkisiz kaldı.

DEVRE ARASI KAMPI YARAYACAK
İlk yarıyı başarısız bir görüntünün gölgesiyle tamamlayan Nihat, ikinci yarıyı ise iple çekiyor.

Devre arası kampını takımla birlikte geçirecek yıldız oyuncu, iyi bir çalışma dönemi geçirerek ligin ikinci yarısında daha başarılı bir grafik çizmeyi hedefliyor.

TOPLAM MALİYETİ 15 MİLYON EURO
Bu sezon 4 milyon 250 bin avro bonservis ücreti ve yıllık 3.5 milyon euro garanti ücret karşılığında transfer edilen Nihat'ın siyah-beyazlı takıma toplam maliyeti 15 milyon 250 bin euro.

Siyah-beyazlı takımla 4 yıllık sözleşme imzalayan Nihat, bu yıl 3.5 milyon, geriye kalan 3 yıl ise yıllık 2.5 milyon euro garanti ücret alacak. Böylece milli futbolcunun 4 yıl boyunca kulübe maliyeti 15 milyon 250 bin euroya gelecek.

Sayfa Yükleniyor...