Nijerya, milli takımın eski oyuncusu ve teknik direktörü Stephen Keshi’nin ani ölümüyle sarsıldı. 54 yaşındaki futbol adamı, geçirdiği kalp krizine yenik düşerek hayata gözlerini yumdu. Yakınlarına göre; Keshı'nin daha önce hiçbir sağlık sorunu bulunmuyordu.

1981 - 1995 yılları arasında forma giydiği Nijerya Milli Takımı’yla 64 maça çıkan stephen Keshi, Finidi George, Rashidi Yekini, Jay-Jay Okocha ve Daniel Amokachi'nin yer aldığı 1994 dünya kupası kadrosunun kaptanlığını yapmıştı.

Futbolu bıraktıktan sonra 3 dönem Togo Milli Takımı’nın başında görev yaptı ve ekibini 2006'da sürpriz bir şekilde Almanya'da düzenlenen Dünya Kupası'na taşıdı... Daha sonra Mali'yi de çalıştıran Keshi, 2011 yılında Nijerya Milli Takımı’nın başına geçti ve 2013'te Afrika Uluslar Kupası şampiyonluğu yaşadı. Keshi yönetimindeki Nijerya, 2014 Dünya Kupası'nda da yer aldı. Keshi'nin öğrencileri, turnuvaya 2. turda veda etti. Stephen Keshi, 3 yıldır kanserle mücadele eden eşini geçtiğimiz aralık ayında kaybetmişti.