Nou Camp oldu Mou Camp

İtalya basını Inter'in zaferini manşetlere çekerken Nou Camp'ı Mou Camp olarak yazması dikkat çekti.

Haberler 29.04.2010 - 12:44

Nou Camp oldu Mou Camp

İtalyan spor gazeteleri, Avrupa Şampiyonlar Ligi yarı finalinin rövanşında Barcelona'ya 1-0 yenilen FC İnter'in ilk maçı 3-1 almış olmanın avantajıyla 38 yıl aradan sonra finale yükselmesini manşete çekti.

İtalya'nın en yüksek tirajlı gazetesi La Gazzetta dello Sport, bugün, "İnter: Gurur duvarı" manşetiyle çıktı. Manşetin altındaki spot cümlelerinde ise şu ifadelere yer verildi: "68 dakika boyunca Barça'ya 10 kişi direnen İnter, 38 yıl aradan sonra finalde Bayern Münih'le mücadele edecek. Siyah-mavililer 1-0'lık yenilgiye karşın Madrid biletini almayı başardılar. Mourinho: Kahramanlarım kan döktüler."

"Kahraman İnter" biçiminde iki kelimelik bir manşet atan Corriere dello Sport, spottaki değerlendirmelerinde bir İtalyan takımının finale yükselmesinin ülke açısından gurur vesilesi olduğuna işaretle, şu cümleleri kullandı:"Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde bir İtalyan takımı finalde. 22 Mayıs'ta Bayern'le karşılaşacak. İnter, 10 kişi kalsa da dizlerinin bağı çözülmeksizin direnerek büyük Barcelona'yı eledi. Mourinho coştu ve 'Ekibim sahada adeta kan  döktü' dedi. Thiago Motta 27. dakikada kırmızı kart gördü. Siyah-mavililer 38 yıllık aradan sonra finale yükseldi. Finalde Almanların Ribery'si olmayacak."

Tuttosport ise Siyah-mavililerin başarısını, ikinci manşetten, "Kahraman İnter finalde" cümlesiyle duyurdu. "Mou Camp'da Barça'ya güle güle" başlıklı yorum yazısında ise Jose Mourinho'nun bu önemli başarıyla Nou Camp Stadı'nın adını adeta "Mou Camp" haline getirdiğine işaretle, şu değerlendirmelere yer verildi:"Thiago Motta'nın oyundan çıkarılmasıyla sahada 10 kişi kalan İnter, kahramanca ve de müthiş bir sınav verdi. Bir kişi herkes için, herkes bir kişi için mücadele etti: Jose Mourinho. Barcelona'ya sadece 1-0 yenilmek, Camp Neo'yu Camp Mou'ya dönüştürürken, İnter'i de 38 yıl sonra Şampiyonlar Ligi finaline taşıdı. Siyah-mavililer 22 Mayıs'ta Madrid'de Bayern Münih'le final oynayacak."İtalya Serie A'da lider konumunda olan, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin yanı sıra İtalya Kupası'nda da finale yükselmiş olan FC İnter, bu yıl üç kupayı da kaldırma şansını halen koruyan bir takım olmasıyla da dikkati çekiyor.

Sayfa Yükleniyor...