NTV Spor artık her yerde

Karasal yayına geçen Türkiye'nin spor kanalı NTV Spor, çatı anteniyle artık her yerde rahatlıkla izlenebilecek.

27.02.2010 - 18:39

NTV Spor, ulusal bir spor kanalı olarak 131 merkezdeki vericileriyle artık Türkiye’nin dört bir yanında çatı anteniyle de izlenebilecek.

Karasal yayın ile birlikte kapsama alanı bakımından Türkiye’nin en önemli kanalları arasına giren NTV Spor, aynı zamanda Digitürk 79., D-Smart 45. kanaldan, Turksat 3A uydusundan, Kablo TV S-29 bandından ve Teledünya 134. kanaldan da izlenebiliyor.

Ulusal spor kanalı olarak Türk medyasındaki yerini alan NTV Spor, 17 Mart 2008’de Doğuş Yayın Grubu bünyesinde yayın hayatına başladı.

24 saat spor yayınnı yapan ve tematik kanallar arasında en çok izlenler arasında yer alan NTV Spor, sunucuları, ünlü yorumcuları, programları ve yayınladığı maçları ile kısa sürede sporseverlerin tutkusu haline geldi.

Günün gelişen tüm spor haberlerinin yer aldığı “akıllı ekran”da, Türkiye ve Dünya liglerinde “o an” oynanan karşılaşmaların “Canlı Skor”larını veren NTV Spor, saat başı haberleri ile de gelişmelerden haberdar ediyor, ayrıntıları canlı bağlantılarla aktarıyor.

RÜYA KADRO
Genel Yayın Yönetmenliği’ni Fuat Akdağ’ın yaptığı NTV Spor’un kadrosu; Ercan Taner, Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın, Güntekin Onay, Mustafa Doğan, Murat Kosova, Ersin Düzen, Kaan Kural, Sonay Dikkaya, Burcu Esmersoy, İhsan Bayülken, Osman Sakallıoğlu, Mert Aydın, Efe Uysal, Sine Büyüka, Murat Caner ve Burcu Hakyemez gibi konusunun en iyilerinin yanı sıra yorumlarıyla Mehmet Demirkol, Tayfun Bayındır, Hıncal Uluç, Mehmet Arslan, Mehmet Y. Yılmaz, Cem Dizdar, Kanat Atkaya gibi spor dünyasının çok yakından tanıdığı isimlerden oluşuyor.

MİLLİ TAKIM DA BU EKRANDA
Sporun olaylarını yerinde takip eden deneyimli muhabirleri, olayları anında ekrana taşıyor, özel haberleri ile spor gündeminin belirliyor.

Futbol, basketbol, voleybol, tenis, kayak, binicilik, ralli gibi çeşitli spor dallarının geniş yer bulduğu NTV Spor’da dünyanın dört bir yanından karşılaşmalar canlı yayınlanıyor, özet görüntüleri gün boyu ekrana getiriyor.

A Milli Futbol Takımı'nın 2012 ve 2014 elemeleri maçları, NTV Spor ekranlarında olacak.

NTV Spor’da yayınlanan Barcelona, Real Madrid, Sevilla, Atletico Madrid gibi dünyanın en önemli takımlarının mücadele ettiği İspanya ligi La Liga; Arjantin Ligi, Inter, Milan, Juventus takımlarının da oynadığı Avrupa’nın en güçlü liglerinden İtalyan ligi Serie A; basketbol sihirbazlarının oynadığı NBA; Chelsea, Liverpool’un da aralarında yer aldığı dünyanın en eski futbol organizasyonu FA CUP; bu yıl Türkiye’de düzenlenen Dünya Basketbol Şampiyonası maçları, Turkcell Süper Lig maçlarının özetleri; Şampiyonlar Ligi maçlarından seçmeler; Hollanda, Fransa, Portekiz başta olmak üzere Avrupa liglerinden özetler; Bank Asya 1. maçlarından seçmeler, Teknosa Türkiye Kupası maçları; Voleybolda Teledünya Kupası karşılaşmaları, dünyanın en önemli otomobil yarışlarından biri NASCAR, nefesleri kesen Plaj Voleybolu maçlarını artık hiç kimse kaçırmayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...