Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu'nun ardından Türkiye'de halterin yeniden şahlanmasını sağlayan Taylan, Belarus'un başkenti Minsk'te rekor kırarak altın madalyanın sahibi olmanın gururunu yaşıyor.

Uluslararası halter camiası tarafından 'halterin kraliçesi' unvanı verilen Nurcan Taylan, 5. Avrupa şampiyonluğuna Minsk'te ulaştıktan sonra, yeni hedefinin Eylül ayında Antalya'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanmak olduğunu söyledi.

Türkiye'nin ev sahibi olacağı organizasyonda madalya kazanmanın kendisi için büyük onur olacağına değinen Nurcan Taylan, "Avrupa Şampiyonasına günde 6-7 saat çalışarak hazırlandım. 5 Avrupa Şampiyonluğu ve toplamda 13. madalya kazanmış oldum. Şimdi önümüzde çok önemli bir sınav var. Antalya'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanmak tek düşüncem. Beni seven ve destekleyen herkese teşekkürler ediyorum" diye konuştu.

KENDİ KULÜBÜNDE YARIŞIYOR
Türkiye'nin ilk ve tek bayan olimpiyat şampiyonu olan milli halterci Nurcan Taylan, çok zor günler geçirdiğini ve kulüp bulamadığı için kendisine kulüp kurduğunu söyledi. Türkiye'de amatör branşların yeteri kadar ilgi göremediğini dile getiren Taylan, "Birçok kere sponsor ve kulüp desteği aradım. Bunda başarılı olamayınca kendi adıma bir kulüp kurdum. Genç ve yetenekli sporcuları kulübümüze kazandırmak istiyoruz. Şu anda 5 sporcumuz bulunmakta. Bazı transfer çalışmalarını yürütüyoruz" dedi.
 
HEDEFİ 2012 LONDRA OLİMPİYATLARI
2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda tarihe geçmek istediğini dile getiren Nurcan Taylan, olimpiyatlar sonrasında hem halteri bırakacağını hem de evleneceğinin sinyallerini verdi. Sporun her zaman içerisinde olacağını hatırlatan Nurcan Taylan, "2012 için kısa zaman kaldı. Yaptığım dereceler ile olimpiyatlarda madalya alacak durumdayım. İyi çalışıyorum, tarihe geçmek istiyorum. İkinci Olimpiyat madalyasını kazanmak benim için çok önemli. Londra sonrası halteri bırakabilirim. Kendime farklı bir hayat kurmak ve evlenmek
istiyorum. Halteri bıraktıktan sonra ise siyaseti düşünebilirim" yorumunu yaptı.