O gazete Emre'den özür diledi

Fenerbahçe'nin Mersin İdmanyurdu ile oynayacağı karşılaşma öncesi tartışmalı bir manşet atan yerel gazete, sarı-lacivertli kulüp ve Emre Belözoğlu'ndan özür diledi.

İHA 18.05.2015 - 15:06

O gazete Emre'den özür diledi

Mersin'de yayımlanan Paskolik isimli gazete, Mersin İdmanyurdu - Fenerbahçe karşılaşması öncesi tartışmalara neden olan bir manşet kullanmıştı. Mersin İdmanyurdulu bir oyuncuyu elinde silahla tasvir eden gazete, hedef gözüne ise Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu'nu oturtmuştu.

Olay manşet ile ilgili internet sitesinden yayınlanan özür mesajında şu ifadeler kullanıldı:

"Mersin İdman yurdu-Fenerbahçe karşılaşmasında Fenerbahçe camiasını ve Emre Belözoğlu’nu derinden üzen ve infiale neden olan olay bizleri de aynı biçimde üzüntüye sevk etmiştir.

Haftalık yayın yapan gazetemizin birinci sayfasında yapılan tasarımda Emre Belözoğlu’nun hedef alındığı ve şiddete teşvik ettiği yönünde yaygın basında çıkan haberler bizleri büyük bir şaşkınlığa sevk etmiş ve derinden yaralamıştır. Bu haberin yapılış amacında hiçbir şekilde Fenerbahçe camiasını ve Emre Belözoğlu'nu spor kamuoyu önünde hedef haline getirmek ve küçük düşürme fikri asla olmamıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü bu ülkenin en değerli kulüplerinden, Emre Belözoğlu da en değerli oyuncularından biridir. Bu sayfa tasarımında kullanılan silahın şiddete ve suça teşvik kapsamında algılanmaması için üzerine oyuncak ibaresi koyulmuş, Emre Belözoğlu’nun da hedefe konulmasındaki amaç da fotoğraftaki duruş şeklinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca Emre Belözoğlu’nun tercih edilmesindeki en büyük etken de bu takımın kaptanı ve en değerli oyuncularından biri olmasıdır. Nitekim maçın son saniyesinde attığı gol de bu değerini ve önemini kanıtlar niteliktedir.

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından yaşanılan sürecin sıkıntılı olması gazetemizin birinci sayfasının farklı algılanması ve yorumlanmasına neden olmuş, yaygın basın için her zamanki gibi son derece popülist bir yaklaşımla değerlendirilmiştir. Ve bu değerlendirme gazetemiz için bir linç kampanyasına dönüşmüştür.

Yaşanan bu tatsız gelişmelere neden olduğumuz için Fenerbahçe Spor Kulübü ve Emre Belözoğlu’ndan özür diler, niyetimizin asla kişi ve kurumları zor duruma düşürmek ve hedef haline getirmek olmadığını bilmenizi isteriz."

Sayfa Yükleniyor...