Ochoa gözyaşları içinde veda etti

Kadınlar dünya golf sıralamasının bir numarası Lorena Ochoa, merakla beklenen basın toplantısını yaptı. Meksikalı sporucu, profesyonel golf dünyasına gözyaşları içinde veda etti.

Ntvspor 24.04.2010 - 10:31

Ochoa gözyaşları içinde veda etti

Lorena Ochoa, bundan 23 yıl önce, henüz 5 yaşındayken golf oynamaya başladı.

Meksikalı sporcu Profesyonel Kadın Golfçüler Turu'nda 27 turnuva şampiyonluğu elde etti; yaklaşık 15 milyon dolar ödül kazandı. 2007 Britanya Açık'ta zafere ulaştığından bu yana dünya sıralamasında liderliği hiçbir rakibine kaptırmadı.

Ochoa, bu parlak kariyeri sadece 12 dakika süren bir açıklama ile, gözyaşları içinde noktaladı.

"Her zaman kariyerime dünya sıralamasının zirvesindeyken son vermek istemişimdir. Her zaman, son turnuvamı burada, ülkemede oynamak istemişimdir. Daha da önemlisi, artık normal bir yaşam sürdürmeye hazırım. Golf sahalarının dışında da birşeyler yapmak, tüm o seyahatlerden, antrenmanlardan, profesyonel golfçü olmak için gereken her şeyden uzak kalmaktan bahsediyorum. İşte bu yüzden bugün emekliliğe hazır olduğumu açıklıyorum. Kararımdan yüzde yüz eminim. Aslında bu çok iyi bir haber çünkü mutluyum. Desteğiniz için hepinize teşekkür ederim."

Geçen Aralık ayında evlenen Ochoa, çocuk doğurmayı planladığını ama henüz hamile olmadığını söyledi. Meksikalı sporcunun son proefesyonel turnuvası, gelecek hafta Meksika'da düzenlenecek Tres Marias şampiyonası olacak. Ochoa, Kasım aylarında Guadalajara'da düzenlenen bir turnuvaya ev sahipliği yapmaya devam edecek. 28 yaşındaki sporcu ayrıca birkaç özel turnuvada oynayabileceğini ima etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...