NTV

Oğuzhan Özyakup: Tartışılacak bir şey yok! Faul!

Ntvspor

Spor

Beşiktaş'ın yıldız isimlerinden Oğuzhan Özyakup, Başakşehir maçının ardından Türkiye Futbol Federasyonu'nun fikstür planlamasını eleştirdi, son dakikalardaki pozisyonun ise kesinlikle faul olduğunu söyledi.

Oğuzhan Özyakup, Başakşehir maçı sonrası fikstür planlamasını eleştirdi, Başakşehir'in son dakikada sayılmayan golü hakkında da "Faul vardı" yorumunu yaptı.

"Zor ve ağır bir maç geçirdik." diyerek Benfica maçının yorgunluğunun hala üzerlerinde olduğunu söyleyen Oğuzhan Özyakup, "Dinlenmek için arada 2 günümüz vardı. Şampiyonlar Ligi ve ligde oynuyorsanız her türlü hazır olmalısınız. İlk yarıda maça ağır başladık. Yorgunluğu üzerimizden atamadık. Benfica maçı gibi 2. yarı her şey bizim elimizdeydi. 1-1'i bulduk; ama 2. golü bulamadık. Çarşamba günündeki ağır maçtan sonra 1-1'lik sonuç güzel." dedi.

Son dakikalarda Mahmut'un ağları bulan şutundan önce kensidine yapılan müdahelede faul olup olmadığı şeklindeki soruyu "esinlikle faul var... Mahmut'a sordunuz mu? Onunla ilgili açıklayacak bir şey yok." diye yanıtladı.

"RAKİPLERİMİZ BİZDEN SONRA OYNUYOR"

Fikstür planlaması konusunda TFF'ye sitem eden Oğuzhan Özyakup, "Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerimiz Benfica ve Napoli, Pazar, Pazartesi oynuyor. Biz Cumartesi oynadık. Çarşamba ağır bir maçtan çıktık. İster istemez yorgunluk oluyor. Şimdi hafta arası kupa maçı var. Gruptaki ilk maçımız. O maçı iyi bir şekilde geçirip Fenerbahçe'ye hazırlanacağız." ifadelerini kullandı.

ETİKETLER