NTV

Oğuzhan'dan Lucescu ve Şenol Güneş yorumu

Ntvspor

Spor

Oğuzhan Özyakup, Şenol Güneş ve Mircea Lucescu'yu FIFA'nın internet sitesine değerlendirdi. Oğuzhan, iki teknik adam için de övgü dolu ifadeler kullandı.

Beşiktaş'ın kaptanı Oğuzhan Özyakup, FIFA'nın internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş ve Mircea Lucescu hakkında konuşan başarılı oyuncu, milli takımın 2018 Dünya Kupası şansını da değerlendirdi.

Şenol Güneş'i ilk kez 2002 yılında Türk Mili Takımının başında Dünya Kupası'nda izlediğini belirten Oğuzhan, "Şenol Güneş'i ilk gördüğümde 2002 Dünya Kupası'ydı. O zamanlar çok ufaktım ama hayalim yine de futbolcu olmaktı. Aradan geçen yılların ardından Şenol Güneş ile çalışmak benim için ilginç oldu. Onunla birlikte Beşiktaş'ta 2 şampiyonluk kazandık" dedi. Güneş ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Oğuzhan, "Kendisi çok iyi bir teknik adam. Genç oyuncularla çok yakından ilgileniyor ve onların başarılı olmalarına katkı sağlıyor. Beşiktaş'ta birbirlerine yakın oyunculardan oluşan bir takımız. Takım içinde çok iyi bir arkadaşlığımız var. Sahadaki kalite de başarıyı getiriyor" diye konuştu.

LUCESCU YORUMU

A Milli Takım'ın Dünya Kupası şansı ve yeni teknik adam Mircea Lucescu hakkında da açıklamalarda bulunan Oğuzhan Özyakup, "İlk maçı Ukrayna'ya karşı oynamamız Lucescu için çok değişik olacak. Uzun süre orada teknik adamlık yapmış biri ve Ukrayna'yı yakından tanıyan bir isim. Bu durumun bize yardımcı olacağını düşünüyorum. Zaten mutlak kazanmamız gereken bir maç. Başka çaremiz yok" ifadelerini kullandı.

2016 Avrupa Şampiyonası'na katılırken iplerin kendi ellerinde olmadığını ancak durumun şimdi daha farklı olduğunu belirten Oğuzhan, "Avrupa Şampiyonası'nda olduğumuz grupta işler bizim elimizde değildi ama şimdi öyle değil. İyi bir takımımız var ama zor bir gruptayız. Fakat Dünya Kupası'na gitmek için şansımız var" değerlendirmesinde bulundu.

Oğuzhan Özyakup, Lucescu'nun kararıyla A Milli Takım kadrosuna davet edilmemişti.