Okçulukta hayal kırıklığı

Antalya'da düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası'nda Türk sporcular beklenen başarıyı gösteremeyerek yarışmalara veda etti.

Haberler 05.06.2009 - 16:40

ANTALYA - 49 ülkeden 409 sporcunun katılımıyla iki gün önce başlayan Okçuluk Dünya Kupası 3. etap yarışmaları, Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesisleri'nde devam ederken, Türk sporcular, sıralama ve eleme atışları sonunda yarışmalara veda etti etmek zorunda kaldı.

Olimpik yay erkeklerde, Hindistan'dan Kapil, İtalya'dan Amedeo Tonelli, Fransa'dan Thomas Aubert, Avusturalya'dan Kim Skay, Rusya'dan Bair Badenov, Hindistan'dan Jayanta Talukar, İngiltere'den Simon Terry, Kore'den Oh Jin Hyek ilk 8 sporcu arasına girmeyi başardı.

Olimpik yay bayanlarda, Kore'den Ye ji Kwak, Ukrayna'dan Victoria Koval, Çin Halk Cumhuriyeti'nden Ruyu Ouyang, Hindistan'dan Rimil Buriuly, Kore'den Hyung Jung Joo, Rusya'dan Natalya Erdineyeva, Fransa'dan Berengere Schuh, Kore'den Yun Ok Here, ilk 8 sporcu arasına girdi.

Makaralı yay erkek takım yarışmasında İsveç ve Hollanda altın madalya, İtalya ve Kanada bronz madalya, Makaralı yay bayan takım yarışmasında da Yeni Zelanda ve Yunanistan altın madalya, İtalya ve Avustralya bronz madalya için yarışacak.

Bugünkü mücadeleler sonunda finale kalacak sporcular, 6 Mayıs Cumartesi ve Pazar günü yapılacak final yarışmalarında madalya için ok atacak. Okçuluk Dünya Kupası Final Yarışmaları'nın final müsabakaları ise Konyaaltı plajında kurulacak özel bir podyum üzerinde gerçekleştirilecek.

Sayfa Yükleniyor...