Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, Spor Toto Süper Lig'de dün oynanan Fenerbahçe'ye 3-1 mağlup oldukları maçta saha içinde ve dışında yaşanan olaylara sert tepki gösterdi.

Hasan Hilmi Öksüz, yaptığı açıklamada, iyi başladıkları bir maçta 3 puan alamadıkları için üzüldüklerini ancak skordan daha önemlisinin maç içinde ve sonrasında yaşananlar olduğunu söyledi.

Maç içinde Fenerbahçe'nin kaptanı Emre Belözoğlu'nun teknik heyetlerine küfürler ettiğini iddia eden Öksüz, ''Saha içindeki bütün hakemler Emre'nin yaptıklarına kayıtsız kalıyor. Maç içindeki hareketleri, devre arası küfürleri, Pintos'a yaptığı hareketten sonra teknik heyetimize hakaretlerine hakemler herhangi bir karar vermiyor. Sonra benim hocam Pintos'a yapılan hareketten sonra 4. hakeme itiraz ederken, Emre yedek kulübeme ana avrat küfür ediyor. Bütün bunlar burada yapılırken neden bunları kimse konuşmuyor.

'TEKNİK HEYETE ANA AVRAT KÜFÜR ETTİ'
Küfür eden doğrudan doğruya Emre'nin kendisi. Teknik heyetimin tamamına ana avrat küfür etti. Dolayısıyla bunları hakem duyuyor, görüyor ama Emre'ye gerekli cezayı vermiyor. Seyirci her şeyi yapabilir ama sahada futbol oynayan insanlar bunu yapmamalı. Emre devre arasında takımızın moralini bozmak için saldırı yaptı, küfür etti, ağır bir dille konuştu'' dedi.

'VOLKAN, YALÇIN'IN ÜZERİNE YÜRÜDÜ'
Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel ile Kasımpaşalı futbolcu Yalçın Ayhan arasında yaşanan olaylara da dikkati çeken Öksüz, ''Maç bitmiş Volkan, Yalçın'ın üzerine yürüyor. Araya giren insanlar bu olayı yatıştırdıktan sonra otobüsümüze kadar gelip Yalçın'a tekrar saldırdı. Bu da yetmiyormuş gibi telefonlarla taciz etti. Bunlar ne kadar ayıp şeyler. Bana verilen bilgiler böyle. Ben ezbere konuşmuyorum. Netice itibariyle bir futbolcu bunları neden yapar Biz ilk maçta kazandığımızda böyle mi yaptık . Ben neden orada bu sıkıntıları yaşıyorum ki'' diye konuştu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın açıklamalarını bugün fark ettiğini söyleyen Öksüz, ''Bir konuya daha değinmek istiyorum. Aykut Kocaman, dün maçtan sonra 'Kazanmak yolunda her şey mubahtır' demiş. Ne demek, yani galibiyet için her yapılır mı Bu açıklamalar bir teknik direktöre yakışmıyor. Tüm bunları bir sıraya koyduğunuzda Türkiye'de hala bir şeylerin devam ettiğini görüyoruz'' şeklinde konuştu.

'HAKEM KARARLARI HERKESİN MALUMU'
Karşılaşmanın hakemi Hüseyin Sabancı hakkında da değerlendirme yapan Öksüz, konuşmasını ''Hakemin son dakikada verdiği kararlar herkesin malumu. Fazla bir şey söylemek istemiyorum ama benim merak ettiğim bir konu var. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor gibi takımların maçlarına daha dirayetli, daha otoriter, daha tecrübeli hakemlerin verilmesi gerekirken, neden daha az tecrübeli hakemler veriliyor Bunu anlamış değilim. Bu atamaları yapan Merkez Hakem Kurulu'nda kabahati buluyorum. Hüseyin Sabancı bu yıl kaç tane önemli maç yönetmiş Kasıt aramıyorum ama neden Cüneyt Çakır geçen hafta PTT 1. Lig'de maç yönetiyor. Neden böyle bir tecrübedeki hakemi bu maça vermiyorsunuz ki'' diye tamamladı.

FENERBAHÇE'DEN KÜFÜR İDDİALARINA YANIT
Öte yandan Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ömer Temelli, Kasımpaşa'yı 3-1 yendikleri maçta küfür ettiği ileri sürülen futbolcuları Emre Belözoğlu ile görüştüklerini, milli futbolcunun küfür iddialarını reddettiğini açıkladı.

Temelli, yaptığı açıklamada, ''Öncelikle şunu belirtmeliyim. Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım'ın önemli katkılarıyla Fenerbahçe Kulübü'nün küfürlü tezahürat ve saha olayları konusunda Türk futbolunda devrim niteliği taşıyan kararlar aldığı ve bunları hayata geçiren ilk ve tek kulüp olduğu açıktır. Bu nedenle, küfür veya hakaret içeren eylemlerin kim tarafından yapılırsa yapılsın kulübümüze himaye edilmesi söz konusu değildir. Bu konuda Fenerbahçe Kulübü gereğini yapar, yapmıştır da. Bununla birlikte bazı oyuncularımız üzerinden yürütülen bir takım çirkin oyunlar yeniden sahneye konmak istenmekte, eski alışkanlıklar her fırsatta ortaya çıkmaktadır. Biz bu konuda hiçbir oyuncumuzun yıpratılmasına izin vermeyeceğiz'' dedi.

Küfür ettiği ileri sürülen kaptan Emre Belözoğlu'nun küfür iddialarını reddettiğini vurgulayan Temelli, açıklamasında, ''(Özel olarak seçilen) kaptanımız Emre Belözoğlu ile bu iddiaları görüştük. Oyuncumuz, küfür iddialarını şiddetle reddetti. Hatta bu konuda rakip takım oyuncularını da tanık olarak göstermiştir. Kaldı ki Emre kendisine ait bir durum olması halinde bunu açıkça söyleyebilecek ve gerekirse özür dileyebilecek karakterde olduğunu kamuoyuna göstermiştir. Emre'ye yönelik bu haberlerin gerçek nedeni, başarılı ve sivrilen bir Fenerbahçe oyuncusu olmasıdır. Başarılı ve sivrilen Fenerbahçe oyuncularının aynı akıbetle karşılaştığı bir diğer gerçektir'' ifadelerine yer verdi.

'ÖKSÜZ'ÜN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ'
Ömer Temelli, Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz'ün yaptığı açıklamaları da değerlendirerek, ''Biz en başta Emre'nin beyanları olmak üzere bu beyanlarla örtüşen televizyon görüntüleri ve hakem raporları hakkında Sayın Başkan'ın yanlış bilgilendirildiğini düşünüyoruz. Ancak herhangi bir yanlış bilgilendirmenin 'Türkiye'de aynı şeyler olmaya devam ediyor' gibi farklı ve gizli niyetler taşıyan cümlelere dönüşebilmesini de dikkatle takip ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze'nin maçtan sonra yaptığı açıklamalara da tepki gösteren Temelli, ''Şota Arveladze'nin 'Keşke Türkçe bilmeseydim' düşüncesine aynen katılıyorum. Keşke bilmeseydi de arkadaşlarının ve tüm seyircilerin emeğinden çalmak için yerlerde yuvarlanan ve yatan oyuncularına 'Türkçe bilmediği için müdahale edemedi' diyebilseydik'' diyerek sözlerini tamamladı.