Okur: İyi bir sezon geçirdim

NBA ekiplerinden Utah Jazz'da forma giyen Mehmet Okur, bireysel olarak başarılı bir sezon geçirdiğini ancak takım olarak beklentilerin altında kaldıklarını söyledi.

19.06.2009 - 18:13

Okur: İyi bir sezon geçirdim

İSTANBUL - Garanti Bankası'nın dünyanın en büyük markalarından NBA ile birilkte düzenlediği Garanti NBA Skills Challenge Kampı'nın açılışına katılan Mehmet Okur, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Utah Jazz'da bireysel olarak iyi bir sezon geçirdim, ama takım olarak istediğimiz yerde bitiremedik'' diye konuştu.

Normal sezonu 8. olarak tamamlayarak play-off ilk turunda Los Angeles Lakers ile eşleştiklerini hatırlatan Okur, ''Çok fazla sakatlık yaşadık. Belki sezonu 4. veya 5. sırada bitirebilseydik, finali biz oynayabilirdik'' dedi.

Hidayet Türkoğlu'nun, Orlando Magic takımıyla finale kadar gelerek başarılı bir sezon geçirdiğini de vurgulayan Mehmet, gelecek sezonlarda Hidayet'in de bir şampiyonluk sevinci yaşaması dileğinde bulundu.

Utah Jazz takımında kontratının dolduğunu ve NBA kuralları gereği 1 Temmuz tarihine kadar görüşme yapamadığını ifade eden Mehmet, tercihinin yine Utah Jazz'dan yana olduğunu belirtti.

Kendisinin de neler olacağını merakla beklediğini anlatan Mehmet Okur, ''İlk olarak tercihim Utah Jazz olacak, ama olmazsa diğer teklifleri değerlendireceğim'' şeklinde konuştu.

Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker'in karşı karşıya geldiği ve olaylı bir şekilde sonlanan Beko Basktebol Ligi play-off final serisine değinen Mehmet, ''Fenerbahçe, taraftarı olduğum takım. Efes Pilsen ise NBA öncesi en büyük basamağım olan ekip. Gönül isterdi ki Fenerbahçe Ülker şampiyon olsun, ama Efes Pilsen'in şampiyonluğu da beni üzmedi. Keşke istenmeyen olaylar olmasa ve seri, finale yakışır bir şekilde sonlansaydı'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...