Derbi maçta 870 özel güvenlik, 1900 emniyet personeli olmak üzere toplam 2 bin 770 emniyet mensubu görev yaptı. Dev maçla ilgili gerekli emniyet önlemleri saat 15.00'ten itibaren en üst seviyede alınırken, stat giriş kapıları saat 16.00'da açıldı. Stat çevresine biletsiz taraftarlar alınmazken, tribünlere girenler de ayrıntılı üst aramasından geçirildi.

255 GAZETECİ GÖREV YAPIYOR
Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki derbi karşılaşmasına basın mensupları da büyük ilgi gösterdi. Derbiye 85'i foto muhabiri olmak üzere toplam 255 gazeteci akredite olurken, 6 yabancı medya mensubu da karşılaşmayı takip etti.

BEŞİKTAŞ BAYRAM YERİ GİBİ
2010'un ilk derbisi öncesi Beşiktaş ilçesi de tarihi günlerinden birini yaşadı. Beşiktaş Çarşısı ve Köyiçi'nde toplanan siyah-beyazlı taraftarlar, tezahüratlar ve şarkılar söyleyerek maç saatini beklediler. Beşiktaşlı taraftarlar ilçeyi adeta siyah ve beyaz renklere boyarken, giydikleri formalar ve bayraklarla erken saatlerden itibaren takımlarına destek vermeye başladılar.

TAKIMLAR 1.5 SAAT ÖNCE GELDİ
İki takım da BJK İnönü Stadı'na karşılaşmanın başlamasına 1.5 saat kala geldi. Önce Galatasaray kafilesi stada giriş yaparken, ardından da Beşiktaş kafilesi stada vardı. Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, soyunma odasına giderken karşılaştığı Galatasaray Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile kısa süre sohbet etti. Üstünel ve Sezgin, bazı Beşiktaşlı futbolcularla da el sıkışarak başarılar dileğinde bulundu.