Olaylı derbi mercek altında

İngiltere futbol federasyonu 25 ağustos'ta West Ham United ile Millwall arasında oynanan olaylı lig kupası maçı ile ilgili olarak her iki kulübe suçlamalarını iletti. Federasyon Westham'dan 4, Millwall'dan da 3 soruya cevap vermesini istedi.

28.09.2009 - 12:28

Olaylı derbi mercek altında

İngiltere futbol federasyonu olaylı derbiyi yakından takip ediyor.

25 ağustos'ta Westham United ile 3. lig takımı Millwall arasında oynanan lig kupası maçı skorundan çok saha içi ve dışında çıkan olaylarla gündeme gelmişti.

West Ham'ın uzatmalarda 3-1 kazandığı karşılaşma öncesinde stat dışında bir taraftar bıçaklanmış, 90 dakika boyunca da tribün olayları kesilmemişti. 3 kez duran maç sırasında , 50 West Ham taraftarı da sahaya girmişti.

İngiltere futbol federasyonu yürüttüğü soruşturmanın ardından raporunu hazırladı. Federasyon West Ham United'a 4, Millwall'a ise 3 farklı suçlama yöneltti. Her iki takım da ortak olarak, taraftarının vahşi, tehditkar ve provakatif tavrı, ırkçı tacizleri ve sahaya yaralayıcı madde atmasıyla suçlanıyor. West Ham bu suçlamaların yanı sıra taraftarının sahaya girmesiyle ilgili de savunma verecek.

Olaylı maç sırasında konuk takım tribününde 200 koltuğun kırıldığı ve tuvaletlerin de kullanılmaz hale geldiği açıklandı. İki kulübün 14 gün içinde savunmalarını vermeleri beklenirken, ceza kurulunda çıkabilecek olası yaptırımlar hakkında ise bilgi verilmedi. Olaylara karışan bireylerin ömür boyu maçlardan men edileceği, suçlu bulunmaları halinde de kulüplere ağır cezalar verileceği belirtiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...