Olcan: Biz "bitti" demeden bitmez

Galatasaray'ın tecrübeli futbolcusu Olcan Adın, ligde sezonun ikinci yarısı öncesinde GSTV’ye önemli ve iddialı açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 15.01.2016 - 14:59

Olcan: Biz "bitti" demeden bitmez

Lider Beşiktaş'ın 11 puan gerisinde olmalarına rağmen şampiyonluk yarışının içinde olduklarını vurgulayan Olcan Adın "Biz 'bitti' demeden hiçbir şey bitmez. Biz de bu yarışın içerisindeyiz. Çünkü neler yaptığımızı, neler başardığımızı geçen seneden ve önceki senelerden herkes biliyor. Tabii ki ciddi bir puan farkı var, bunu bizler de kabul ediyoruz fakat bunu kapatmak bizim elimizde. Sahada en iyi şekilde mücadele edip, bu puan farkını haftalar geçtikçe en aza indirip, ligin sonunda da şampiyonluğu göğüsleyeceğimize inanıyorum" dedi.

Sezonun ilk yarısının iyi geçmediğini kabul eden Olcan "İlk yarı takımımız adına iyi geçmedi çünkü istemediğimiz puanlar kaybetti. Fakat hiçbir şey kaybedilmiş değil. Çünkü lig gerçekten uzun bir maraton. Önümüzdeki 17 maçı kayıpsız bir şekilde atlatmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

"HAYATIM BOYUNCA UNUTMAYACAĞIM"
Altyapısından yetiştiği Fenerbahçe'ye ilk yarıda Kadıköy'de attığı golle ilgili konuşan Olcan "Hayatımda hiç unutamayacağım bir andı. Hem Fenerbahçe derbisinde hem de Kadıköy’de golü atmak, gerçekten de benim adıma mutluluk vericiydi. Bunu futbol hayatım boyunca hiçbir zaman unutmayacağım. Bundan sonra hep anılarımda iyi yerlerde en üst köşede yer alacaktır. Fenerbahçe maçında attığım gol hem özgüven hem de moral olarak benim açımdan çok iyi oldu. Onun bana vermiş olduğu morallle, golü atmış olduktan sonra verdiği güvenle daha iyi bir performans gösterdiğimi düşünüyorum. Fakat bu, benim için yeterli mi? Tabii ki de hayır. Her zaman en iyisini yapmak bizim elimizde, benim elimde. İkinci yarıda da ben yine iyi oynamasam bile iyi mücadele edeceğime buradan söz verebiliyorum" şeklinde konuştu.

"TARAFTARLARA TEŞEKKÜR EDERİZ"
UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri Lazio'yu eleyebilecek güçlerinin olduğunun altını çizen Galatasaraylı futbolcu, yeni transferler Ryan Donk ve Martin Linnes için ise "Yeni gelen arkadaşlarımızın uyum sağlamaları için çabalayacağız" dedi.

Sarı-kırmızılı taraftarlara teşekkür eden Olcan "Taraftarlara çok teşekkür ediyoruz. Çünkü sezon başından itibaren hiçbir zaman desteklerini esirgemediler. Onların bize inandığını hissediyorum. İnandıklarını da biliyorum. Onlardan tek ricam, ikinci yarıda aynı şekilde bize desteklerini göstersinler. Çünkü onlarla biz bir bütünüz. Onlarla bir başarı elde ediyoruz. Onlar olmadan bir yanımız eksik kalıyor" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...