Olimpiyat şampiyonundan intihar itirafı

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları sırasında hırsızlar tarafından soyulduğunu iddia eden ancak kamera kayıtları sonrası yalan söylediği anlaşılan ABD'li yüzücü Ryan Lochte, yaşadığı utanç verici hadisenin ardından intihar etmeyi düşündüğünü itiraf etti.

Ntvspor 07.06.2017 - 11:14

Olimpiyat şampiyonundan intihar itirafı

ESPN'e uzun bir röportaj veren Lochte, kendisine 10 ay spordan men cezası verilmesine sebep olan skandalın ardından zor günler geçirdiğini belirterek, "Rio 2016 sonrası muhtemelen dünyanın en nefret edilen insanı haline geldim. Ağladığım ve düşünceler içinde kaybolduğum anlar oldu. Hatta hayatıma son verme noktasına kadar geldim. Derin bir uykuya dalıp bir daha uyanmamak istedim" dedi.

"BABA OLACAĞIMI ÖĞRENDİĞİMDE..."

Olimpiyat oyunlarında 6'sı altın olmak üzere toplam 12 madalyası bulunan 32 yaşındaki yüzücü, geçtiğimiz yılın aralık ayında kız arkadaşı Kayla Rae Reid'in hamile olduğunu öğrenmesiyle tüm bu düşüncelerden kurtulduğunu dile getirdi. Baba olma heyecanının kendisini hayata döndürdüğünü ifade eden Lochte, "2013 yılından beri kariyerime nokta koymak için uygun zamanı kovalarken, baba olacağımı öğrenmemle birlikte artık kendime yeni hedefler belirlemeye başladım. 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılmak ve ülkeme madalya kazandırmak istiyorum" diye konuştu.

Rio 2016'da ABD takımıyla 4x200 serbest stil yüzmede altın madalya kazanan Ryan Lochte, cezası sebebiyle önümüzdeki ay Budapeşte'de düzenlenecek Dünya Yüzme Şampiyonası'nda mücadele edemeyecek.

Sayfa Yükleniyor...