Ömer: Hido'dan öğreneceğimiz çok şey var

Mill basketbolcu Ömer Aşık, milli takımda Hidayet Türkoğlu ile birlikte oynayacak olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.

16.07.2009 - 11:24

İSTANBUL - Fenerbahçe Ülker'in milli basketbolcusu Ömer Aşık, Hidayet Türkoğlu'nun NBA'deki başarısıyla gururlandıklarını, onunla birlikte milli takımda çalışmasının kendisi için çok büyük bir avantaj olduğunu söyledi.

Ömer, Hidayet Türkoğlu'nun NBA'deki maçlarını televizyondan izlediğini belirterek, ''Hidayet ağabeyin başarısı dünya çapında. Takımını finale kadar neredeyse tek başına çıkardı. Onun başarılarıyla gururlanıyoruz'' dedi.

(A) Milli Takım'da Hidayet ile birlikte oynayacak olmaktan çok mutlu olduğunu kaydeden Ömer Aşık, ''Milli takımda onunla çalışmamız, bizim için çok büyük bir avantaj. Ondan öğreneceğimiz çok şeyler var. Bize liderlik yapacak. Başarılara onunla birlikte gideceğiz'' diye konuştu.

''YENİ SEZONDA YÜZDE 100 PERFORMANSLA OYNAYACAĞIM''
Ömer Aşık, geçen sezon yaşadığı ağır sakatlık nedeniyle zor bir dönem geçirdiğini, yeni sezonda performansını yüzde 100 sahaya yansıtmak için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.Geçen yıl Avrupa Şampiyonası elemeleri öncesinde milli takımda ağır bir sakatlık yaşadığını hatırlatan Ömer, şöyle devam etti:

''Yaklaşık 10 ay hiç maça çıkmadım. O dönem çok zordu, ama çalışarak atlattım. İyi bir performans sergilediğim bir dönemde sakatlanmam, şanssızlık oldu. Yeniden oynamaya başladıktan sonra, bu sezonu sakatlıksız kapatmam çok iyi oldu. Çalışmalarıma devam ediyorum. Kendimi daha çok güçlendirip, yeni sezonda  daha iyi olacağım. Sakatlıktan sonra şu anda performansımın yüzde 80-90'ına ulaştım. İnşallah yeni sezonda yüzde 100 olacağım'' dedi.

''AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA DERECE ELDE ETMEK İSTİYORUZ''
Ömer Aşık, Polonya'da 7-20 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda derece elde edip, Türkiye'de yapılacak 2010 Dünya Şampiyonası'na daha umutlu bakmak istediklerini ifade etti.

Türkiye'de yapılacak Dünya Şampiyonası öncesi katılacakları Avrupa Şampiyonası'nın çok önemli olduğunu vurgulayan Ömer, ''2001'den sonra yapılan Avrupa Şampiyonaları'nda başarılı olamadık. 2009 Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmak için çok yoğun bir kamp tempomuz var. Polonya'da derece elde edip, Dünya Şampiyonası'na daha umutlu bakmak istiyoruz. Avrupa Şampiyonası'nda elde edeceğimiz başarı, bizi Dünya Şampiyonası'na daha iyi hazırlayacak'' diye konuştu.

Ömer Aşık, grupta ilk rakibin Litvanya olmasının kendileri için iyi olduğunu belirterek, ''Litvanya'yı yenersek, bizim için çok büyük bir avantaj olur. Diğer iki maçı da alıp, grubu lider bitiririz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...