Ömer Onan: Vites artıracağız

Fenerbahçe'nin başarılı oyuncusu Ömer Onan play-off öncesi yaptığı açıklamada, ''Takım olarak bir vites daha artıracağız'' diye konuştu.

Anadolu Ajansı 13.05.2009 - 15:09

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi'nde play-off çeyrek final mücadelesinde bugün Antalya Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak Fenerbahçe'de Ömer Onan, play-off mücadelesinin farklı olduğunu söyledi.

Ömer Onan, play-off maçlarının sert geçtiğine dikkat çekerek, ''Play-off karşılaşmaları farklı olur. İnanıyorum ki play-off'larla birlikte takım olarak bir vites daha artıracağız'' dedi.

Tecrübeli oyuncu, bu tür maçların sezon içindeki mücadelelere göre farklı geçtiğini ifade ederek, ''Farklı konsantrasyon gerektiriyor. Son iki senenin şampiyon takımıyız. Buraları oynamayı seven çok oyuncuya sahibiz. Konsantrasyonu ve mücadelesini arttıracak çok oyuncumuz bulunuyor. İnanıyorum ki şampiyonluğun en büyük adayı yine biziz. Ama zor geçecek'' diye konuştu.

Onan, ''Nerede daha etkili olabileceğini bilen, zor şartları daha iyi oynayan oyuncular kadroda yer alıyor. Efes Pilsen ve Türk Telekom da iyi takımlar. Yarı finalde büyük ihtimal Türk Telekom ile karşılaşacağız. Finalde Efes Pilsen ile karşılaşırsak avantaj onlarda olacak. Sezon başında Abdi İpekçi Spor Salonu'ndan Ayhan Şahenk Spor Salonu'na geçtiler. Antrenörleri Ergin Ataman bunu iyi düşünmüş. Maçlar Abdi İpekçi Spor Salonu'nda olsaydı, Efes Pilsen'in kendi saha konumunda bile daha çok Fenerbahçeli taraftar olacaktı. Ayhan Şahenk 2 bin kişilik. Bu salonda fazla Fenerbahçeli taraftar olmayacak. Efes Pilsen açısından bir avantaj. Ama bizim için iç saha, dış saha fark etmiyor. Bütün mücadelemizi verip şampiyonluk için oynayacağız'' dedi.

Sezon içinde çok sakatlık yaşandığını kaydeden Ömer Onan, ''Bunları atlattık. Ama Giricek'in sakatlığı var. Play-off'larda bizimle olmayabilir. Benimle birlikte Semih ve Ömer Aşık iyileşti. Mirsad'ın sakatlığı vardı. O da iyileşti. Bu sakatlıklar bizi üzdü ama sonunda tam kadro bütün mücadelemizi vereceğiz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...