Önder: Ayrılmayı hiç düşünmedim

Fenerbahçeli defans oyuncusu Önder Turacı, geçen sezon yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen takımdan ayrılmayı aklından bile geçirmediğini belirtti.

14.07.2009 - 15:06

Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı, sarı lacivertli takımda yedek kaldığı dönemlerde bile takımdan ayrılmayı hiçbir zaman düşünmediğini ve kendisi için Fenerbahçe'de forma giymenin büyük bir mutluluk olduğunu söyledi.

Önder, Fenerbahçe ilk onbirinde yer almamasını polemik konusu yapmak istemediğini ancak bunu formayı kaybettiği dönemdeki hocalara sormak gerektiğini ifade etti.Önder Turacı Fenerbahçe'nin kamp yaptığı Almanya'nın Augsburg yakınlarındaki Bad Wörishofen kasabasındaki antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Geçen yıl takımda bulunmayan neşenin bu yıl var olduğuna işaret eden Fenerbahçeli futbolcu teknik direktör Aragones zamanında futbolcu ile hoca arasında normal bir iletişimin olmadığını bu yıl ise farklı iyi bir ilişki olduğunu dile getirdi.

Önder Turacı, Fenerbahçe'de ilk onbirde forma giyme şansının Lugano'nun sözleşmesini uzatmaması nedeniyle yükseldiğinin hatırlatılması üzerine, ''Daum döneminde tekrar formayı kazanmayı amaçlıyorum. Hocamız şans verirse elimden geleni yapacağım. Eski günlerime dönmeyi hedefliyorum'' dedi.

Geçen yıl takım olarak başarısız bir sezon yaşadıklarını belirten Önder, bu yıl başarılı olmak için mücadele edeceklerini ifade etti.FIFA'nın milli futbolcular için getirdiği yeniliğin kendisini de etkilediğini ve bunun motivesini arttıracağını kaydeden tecrübeli oyuncu, önceliğinin Fenerbahçe ilk onbirine girmek olduğunu daha sonra da milli olmak istediğini belirtti.Sarı lacivertli futbolcu bugün 28 yaşına girdiğini ve 6. doğum gününü Fenerbahçe'de kutladığını belirterek, ''İnşallah bugün aldığım kupa değil de gerçek kupaları bu yıl kazanırız'' dedi.Önder Almanya kampının takım için iyi bir hazırlık dönemi olacağını yapacakları hazırlık maçlarının önemli olduğunu sözlerine ekledi.

ALMANYA'DAKİ İKİNCİ ANTRENMANINI YAPTI
Öte yandan Fenerbahçe bugün Ulm ile oynayacağı maç öncesi son antrenmanı gerçekleştirdi.Teknik direktör Christoph Daum yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana boğazında iltihap olduğu bildirilen Wederson, hafif grip olan Colin Kazım ve sakatlıkları süren Mehmet Topuz ile Özer Hurmacı katılmadı.

Sarı lacivertli futbolcular antrenman öncesi 28 yaşına giren Önder Turacı'nın doğum gününü kutladılar. Antrenör Roland Koch Önder'e üzerinde sarı lacivertli kurdele bulunan minik bir kupa hediye etti.

Antrenmanda kanat atakları üzerinde duran Daum'un bu konuda futbolcuların yanına giderek özellikle ilgilenmesi dikkat çekti.Futbolcular antrenman sonunda yarı sahada çift kale maç yaptılar.Antrenman sonunda Alex ayrı olarak bir müddet daha top ile çalıştı.

Sarı lacivertli takım Alman Bölgesel Lig takımlarından SSV ULM 1846 ile Donau Stadı'nda karşı karşıya gelecek. Türkiye saati ile 20.00'de başlayacak maç, FB TV'den naklen yayınlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...