"Önemli olan ligde kalmaktı"

Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, "Önemli olan bu sene ligde tutunmayı başarmaktı, onu da başardık. Sivasspor, hak ederek Süper Lig'de kaldı" dedi.

Haberler 15.05.2010 - 22:05

"Önemli olan ligde kalmaktı"

Mesut Bakkal, 3-3 sonuçlanan maçın ardından yaptığı açıklamada, öncelikle ligde kaldıkları için mutlu olduklarını ifade etti.

Zorlu bir dönem geçirdiklerini belirten Bakkal, "Bu maça bu şekilde çıkmak zannediyorum 6 hafta önce imkansız görünüyordu ama bunu hep beraber gerçekleştirdik ve Sivasspor tekrar hak ederek Süper Lig'de kaldı, bu maça çıktı" diye konuştu.

Maça iyi başladıklarını ve çok erken gol bulduklarını ifade eden Bakkal, yan toptan 2 gol yediklerini ve devre arasına 3-1 geride girdiklerini, ikinci devrede maçı çevirmesini bildiklerini belirtti.

Bu sene kazandıkları en büyük özelliğin, geriye düştükleri maçları çevirmek olduğunu kaydeden Bakkal, "Süper Lig'de 3-1'den sonra 3-3'e getirmek bayağı bir mücadele ister. Oyuncularımı kutluyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada inanılmaz derecede huzurlu ve mutlu çalıştık. İnşallah çalışmaya da devam ederiz ama önemli olan bu sene ligde tutunmayı başarmaktı, onu da başardık. Bütün herkese, tüm taraftarlara, futbolculara teşekkür ediyorum. Herkes için hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Sivasspor'da kalıp kalmayacağının ve yönetimden bu konuda teklif gelip gelmediğinin sorulması üzerine Bakkal, "Konuşacağız, ben maçlar bitmeden konuşmayacağım demiştim, şimdi maçları bitirdik, inşallah bu hafta içinde netleşir, sizin de haberiniz olur" dedi.

MEHMET YILDIZ TRANSFER HABERLERİNİ YANITLADI
Sivasspor'un golcü oyuncusu Mehmet Yıldız ise gelecek sezon, önceki sezonlarda yakaladıkları başarıyı tekrar yakalamak ve Sivasspor'u iyi bir şekilde temsil etmek istediklerini söyledi.

Transfer teklifleriyle ilgili soru üzerine Yıldız, "Ben Sivasspor'da futbol oynamaktan gayet mutlu ve huzurluyum, kulübümle görüşeceğiz, inşallah olumlu geçer görüşme ve iki taraf açısından da hayırlısı olur, burada futbol oynamaya devam ederiz" dedi.

Hayrettin Yerlikaya ise bu sezon zor günler geçirdiklerini belirterek, bu stresli, sıkıntılı dönemi bir daha yaşamamak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Uğur Kavuk ise seneye Sivasspor'u layık olduğu yere taşıyacaklarını ifade etti.
        
ANKARAGÜCÜ CEPHESİ
Ankaragücü teknik direktörü Roger Lemerre ise bugünkü maçın inişli-çıkışlı bir karşılaşma olduğunu belirterek, "Çünkü daha ilk dakika dolmadan Sivasspor 1-0 öne geçti. Daha sonra oyunun kontrolünü biz ele aldık. İlk önce skorda beraberliği sağladık, daha sonra da oyunu 3-1'e getirdik. İlk yarıyı bu şekilde bitirdik, fakat ikinci yarıda yine elimizden geleni yaptık. Ancak duran toplardan ve kornerden biraz yaşadığımız sıkıntıdan dolayı maç 3-2'ye geldi. Son dakikalara doğru Sivasspor'un forveti Mehmet Yıldız çok istekliydi ve skoru 3-3'e getirdi" diye konuştu.
        
Ankaragücü'nün bu sezon çok zorlu bir ilk yarı geçirdiğini ifade eden Lemerre, Ankara ekibinin ilk devre sonunda sıralamada alt sıralarda yer aldığını anımsatarak, "İkinci devre de çok kolay olmadı. İkinci devreye iyi başladık ve iyi oyun ortaya koyduk. Son 2 aydır da Ankaragücü bir ivme kazandı ve yukarı sıralara doğru tırmanmaya çalıştı" dedi.

Ankaragücü oyuncuları Murat Duruer ve Özgür Çek de son maçta iyi bir futbol sergileyerek sezonu kapattıklarını söyledi. Duruer ve Çek, gelecek sezon daha iyi bir Ankaragücü izlettirmek istediklerini kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...