Öner: Beşiktaş şampiyonluk potasındadır

Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner, sezon başında yaşadıkları şanssızlıklara rağmen, üst üste alınan galibiyetlerle şampiyonluk potasına girdiklerini söyledi.

11.11.2009 - 14:34

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, son Trabzonspor galibiyeti ile takımlarının şampiyonluk hedefini her rakibi kadar kovalayacağını herkesin gördüğünü söyledi.

Kenan Öner, Beşiktaş'ın zorlu Trabzonspor deplasmanından galibiyet ile ayrılarak ligde çok önemli bir engeli geçtiğini vurgulayarak, ''Sezon başındaki oynanan maçlar sonunda kaybedilen puanların arkasından, gerek spor kamuoyu, gerek spor medyasından çoğu kişiler Beşiktaş'ın bu sezon şampiyonluk hedefinden uzaklaştığını, şansının kalmadığını belirtmişlerdi. Son Trabzonspor galibiyeti ile Beşiktaş'ın da şampiyonluk hedefini her rakibi kadar kovalayacağını herkes herhalde görmüştür diye düşünüyorum'' dedi.

''İNANCIMIZI HEP İFADE ETMİŞTİK''
İyi takım olduklarını, mücadeleyi sonuna kadar bırakmayacaklarını ve inançlarını hep ifade ettiklerini anlatan Kenan Öner, ''Şimdi bazıları Trabzonspor maçında oynanan futbolu dile getiriyor. Ülkemizin dört büyüklerinden biri, çok değerli bir takım olan ve de kadrosu son derece iyi futbolculardan kurulu Trabzonspor deplasmanında alınan 3 puan son derece önemlidir. Kaldı ki, Trabzonspor bu sezonki en iyi futbolundan birini de Beşiktaş'a karşı oynadı. Şampiyonlar Ligi'ndeki maçların akabinde çok da iyi olmayan bir moralle çıktığımız bu maçta, sahadaki mücadele son derece üst düzeydeydi. Maça biraz da böyle bir açıdan bakılmalı'' dedi.

''ACIMASIZ ELEŞTİRİLERLE KARŞI KARŞIYA KALDIK''
Ligin ilk haftalarında takımın iyi futbol oynamasına rağmen gol yollarındaki şanssızlığı nedeniyle puanlar kaybettiğini ifade eden Kenan Öner, ''Son derece acımasız eleştirilerle karşı karşıya kaldık. Ancak, takımımız gerçek gücünü sahaya yansıtarak, üst üste maçlarını kazandı ve şampiyonluk potasına girdi. Herkesin bildiği gibi geçen sezon da ilk yarıyı 6. sırada bitirmemize rağmen şampiyonluk ipini biz göğüslemiştik'' ifadelerini kullandı.

Öner, tüm Beşiktaşlıları takımlarına sahip çıkmaya davet ederek, ''Tüm Beşiktaşlılar bu takıma sahip çıkıp, destek versinler. Geçen sezon başkanı, yönetimi ve camiası ile kenetlenip, hem Türkiye Kupası hem de Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu kazanıp, tarihine bir sayfa daha yazan Beşiktaşımız, inşallah bu sezon da aynı olumlu şartları oluşturup, yine şampiyonluğa ulaşmak için tüm gücüyle mücadele edecektir'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...