Öner: Korcan iyi bir kaleci

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, Rüştü Reçber ve Hakan Arıkan'ın yokluğunda son iki maçta görev yapan, ancak yediği gollerle büyük eleştiri alan kaleci Korcan Çelikay'a sahip çıktı.

26.12.2009 - 15:52

Öner: Korcan iyi bir kaleci

Beşiktaş Kulübü'nde 25 ve 50. yıllarını dolduran üyelerin plaket aldığı törene katılan ve burada 25. yılını doldurarak rozet takan Kenan Öner, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Öner, genç kaleci Korcan'ın yanı sıra yüksek maliyetine rağmen beklenen performansı göstermeyen Tabata'ya da destek verdi.

Korcan'ın iyi bir kaleci olduğunu belirten genel sekreter Öner, ''Korcan şansız maçlar oynadı. Yediği goller Korcan'ın kötü bir kaleci olduğunu göstermez. İyi bir kaleci. Bu durumlarla tüm kaleciler karşılaşır. Hatalı goller yenilerek iyi kaleci olunur. Real Madrid'de Casillas, Barcelona'da Valdes de aynı süreci yaşadılar. Ama iyi kaleci oldular. Korcan'a yüklenmemek lazım'' dedi.

Transfer konusunda soruları yanıtlayan Kenan Öner, ''Maçlar daha yeni bitti. Şu anda hasar tespiti yapıyoruz. Kaleciler açısından şansız bir dönem yaşadık. Umulmayan şeyler oldu. Hakan'a nazar değdi. Trabzonspor maçından sonra yaşanan sakatlığı Allah kimseye yaşatmasın. Peşinden Rüştü'nün sakatlığı oldu. Tabii ki kalede zafiyetimiz var. İki kalecimiz sakat görünüyor. Bu hafta olay biraz daha belirlenecek. İhtiyaç varsa, bir kaleci durumu olacak mı olmayacak mı diye teknik heyet bize bildirecek. Ondan sonra bakacağız'' diye konuştu.

Takımda kalacaklar veya gidecekler konusundaki sorular üzerine Kenan Öner, ''Hocanın tespitinden sonra hangi oyuncuları elimizde bulunduracağız, onlar netlik kazanacak. İsmi gündeme gelen arkadaşlar dışındaki oyuncularla ilgili de talepler gündeme geliyor. Teknik direktörümüz başkanla bir görüşme yaptı. Ama neticelenmedi. Biz de kadroda düşünülmeyecek oyuncuların oynayacakları kulüplere gitmesini isteriz'' dedi.

Öner, Beşiktaş'a transfer olacağı gündeme gelen Manisasporlu Sezer Öztürk konusunda ise bir gelişmenin olmadığını dile getirdi.

Takımla ilgili durumların kamp çalışmaları neticesinde netlik kazanacağını kaydeden siyah-beyazlı takımın yöneticisi, ''Sakatların durumuna bakılacak. Kimin ne kadar hazır olduğu, ikinci yarı kimin ne kadar faydalı olacağı kamp çalışmalarında ortaya çıkacak. Antalya'daki çalışmaların ardından yabancı oyuncu konusunda da durum ortaya çıkar. Ocak'ta bir aylık süremiz var. Bu konuda teknik heyetimiz en doğru kararı verecektir'' şeklinde konuştu.

''TABATA İYİ FUTBOLCU''
Kenan Öner, Gaziantepspor'dan transfer edilen, ancak istenen performansı gösteremeyen Brezilyalı oyuncu Tabata'nın ise iyi futbolcu olduğunu söyledi.

Ligin ilk yarısında gerçek Tabata'yı göremediklerini kaydeden Öner, ''Kendisini gösteremedi. Ama bu Tabata'nın kötü futbolcu olduğunu göstermez. Kendisi iyi futbolcu. Belki üzerinde baskı vardı'' dedi.

Sakatlığı nedeniyle sözleşmesi dondurulan Delgado'ya değinen siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, ''Dün sağlık kurulu başkanımız bir açıklama yaptı. Kurul başkanımız, Delgado'nun şu anda tam beklenen çizgide olmadığını söyledi. Ama kamp dönemindeki çalışmaların ardından Delgado ile ilgili durum ortaya çıkar'' dedi.

Beşiktaş'ın iyi bir kadroya sahip olduğunu vurgulayan Öner, ''Geçen sezon Ernst ve Yusuf'u aldık. Bu sezon kadro daha iyi. Yine de kadro konusunda teknik heyetten talep olursa değerlendiririz. Ama aman aman bir ihtiyaç olduğu gözükmüyor'' diye konuştu.

Kulüpte üye olarak 25. yılını dolduran Kenan Öner, ''Böyle şerefli bir camiada 25, hele hele 50 yılı doldurup rozet ve plaket almak çok önemli. Allah herkese, her Beşiktaşlıya bunu nasip etsin. Anlamlı bir gündü. Böyle bir gün için üyelere sözümüz vardı. Bu sözü yerine getirdiğimiz için ayrıca mutluyuz. İnşallah hep böyle anlamlı günlerde bir araya geliriz. Ben de 25. yılımı doldurup, onurla rozetimi aldım. Beşiktaş'ta yöneticilik yapmak insan hayatının öz geçmişinde çok önemli. Ama rozet ve plaket almak onun kadar önemli ve onurlu'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...