'Onlar zengin olan genç çocuklar'

İngiltere Milli Takımı Menajeri Fabio Capello, yıldız futbolculara ödenen fazla miktarlardaki paranın saha dışında bazı sorun ve sıkıntılar yaşanmasına yol açtığını söyledi.

Haberler 04.03.2010 - 12:06

'Onlar zengin olan genç çocuklar'

LONDRA - İngiltere Milli Takımı Menajeri Fabio Capello, yıldız futbolculara ödenen fazla miktarlardaki paranın saha dışında bazı sorun ve sıkıntılar yaşanmasına yol açtığını söyledi.

Son dönemlerde yaşanan skandalların İngiltere Milli Takımı'nın Dünya Kupası'ndaki umutlarını baltalamasından endişe duyduğunu belirten Capello, ''Onlar zengin olan genç çocuklar. Problem bu'' dedi.

Bu tür sorunların yalnızca İngiltere'de yaşanmadığını, futbolun önemli olduğu İtalya, Almanya, İspanya gibi ülkelerde de aynı problemlerle karşılaşıldığını ifade eden deneyimli teknik adam, futbolcularını özel hayatlarını kontrol altına almaları ve Dünya Kupası öncesinde motivasyon bozucu olaylara sebep olmamaları konusunda uyardı.

Bazı futbolcular için özel hayatın büyük problem olduğunu kaydeden İtalyan teknik adam, ''Fakat bu aynı zamanda kulüpler ve benim için de büyük problem. Oyuncular, çocuklara ve tüm hayranlarına örnek olmalı. Her zaman hayatlarına dikkat etmek ve bazı şeylerden fedakarlık etmek zorundalar'' diye konuştu.

Milli takım oyuncularının özel hayatlarında dikkatli davranmalarının Dünya Kupası öncesinde çok önemli olduğunu vurgulayan Capello, oyuncularından işlerini şansa bırakmamalarını istediğini ifade etti.

Milli Takım Menajeri Capello, Chelsea takım kaptanı Terry'nin, eski takım arkadaşı Wayne Bridge'in kız arkadaşı Vanessa Peroncel'le ilişkisi olduğu iddialarının basına yansımasından sonra yıldız oyuncunun milli takım kaptanlığını elinden almıştı.

Manchester City'de forma giyen Wayne Bridge, geçen hafta bir açıklama yaparak, ''milli takımın başarısı ve önlemez rahatsızlıkları engellemek için'' milli takımdan affını istemişti. 29 yaşındaki futbolcu, Chelsea ile Manchester City arasında oynanan lig maçı öncesinde yapılan seremonide John Terry'nin elini sıkmamıştı.

John Terry ile ilgili haberlerden bir süre sonra yine Chelsea ve milli takımın formasını giyen bir başka yıldız futbolcu Ashley Cole'un özel hayatıyla ilgili iddialar basında yer almış ve İngiliz şarkıcı Cherly Cole, eşi Ashley Cole'dan boşanacağını açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...