Paris Saint-Germain ile sözleşmesi bittikten sonra serbest oyuncu statüsü ile Manchester United'ın yolunu tutan ve takımı adına şu ana kadar 14 gol atmayı başaran Zlatan Ibrahimovic, Jose Mourinho'nun planlarının en önemli parçası konumunda.

Son haftada 3. maçını oynayacak olan Manchester United'da Ibrahimovic'in West Bromwich Albion karşısında dinlendirilme ihtimaline dair soruyu cevaplandıran Mourinho, onu dışarda bırakmanın neredeyse imkansız olduğunu belirtti.

"Bir santrafor olarak o bir fenomen ve yarın da sahada olacak. Biliyorum ki; o bu işi tamamen göğüslemeye çalışacaktır ama 60 maç oynayamayacağı da aşikar. Onu bir ara dinlendirmem lazım" diyen Mourinho, İsveçli golcünün kadrodaki hedef santrafor rolündeki tek isim olduğunu ve normal senaryoda her maçta ona ihtiyaç duyduklarını belirtti.

“İNGİLİZ TEKNİK ADAMLAR HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR"

İngiliz teknik direktörlerin hak ettiği değeri görmediğinin de altını çizen Mourinho, West Bromwich Albion'un teknik direktörü Tony Pulis'i örnek göstererek, "O aslında birçok yerde birçok kupa kazandı. Stoke City ile küme düşmedi, bu bir kupadır. West Bromwich Albion ile düşmedi bu bir kupadır. Crystal Palace ile de düşmedi ve bu da bir kupadır. Liste daha da uzar. Hedefe ulaşması kupa kazanması anlamına gelir. Yönettiği bazı takımların şampiyon olmasını bekleyemezsiniz. Küme düşmemesi de büyük bir başarıdır" dedi ve İngiliz teknik adamlara gerekilen önemin verilmediğini belirtti.