'Onur'u o maçta neden azarladın'

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'dan Sadri Şener'e yönelik çok konuşulacak ima: 'Bursaspor'un şampiyon olduğu sezonda, Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldığımız maç sonrası soyunma odasına gidip kaleci Onur Kıvrak'ı neden azarladı, çıksın açıklasın'

Haberler - Ntvspor 18.12.2014 - 16:02

'Onur'u o maçta neden azarladın'

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 2009-2010 sezonunun son haftasında Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanıp 1-1 sona eren ve Bursaspor'un şampiyonluğuna neden olan maçla ilgili çok çarpıcı bir açıklama yaptı.
 
Dönemin Trabzonspor Başkanı sadri Şener'e yönelik sert açıklamalar yapan Hacıosmanoğlu "Bursaspor'un şampiyon olduğu sezonda, Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldığımız maç sonrası  soyunma odasına gidip kaleci Onur Kıvrak'ı neden azarladı, çıksın açıklasın" dedi.
 
Düzenlediği basın toplantısında halefi Şener'e yüklenen İbrahim Hacıosmanoğlu, "Sadri Şener hangi yüzle konuşuyor bilmiyorum" diyerek, kendisine iki soru yönelteceğini söyledi. Hacıosmanoğlu ilk olarak "6222 sayılı yasayı ilk imzalayandardan biri Trabzlonspor başkanıdır. Trabzonspor haklı olduğu davada mücedele etmesi gerekirken, neden ve kimden korkar? Sayın Şener bunun cevabını Trabzonspor sevdalılarına versin" diyen İbrahim Hacıosmanoğlu, sonra da o çok tartışılacak soruyu yöneletti: "Diğer sorum, Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldığımız ve Bursaspor'un şampiyon olduğu maçtan sonra Onur'u soyunma odasındaı azarlama sebebi neydi.? Bunu açıklasın, yoksa ben zamın gelince açıklayacağım"
 
Hatırlanacağı üzere 2009-10 sezonun son haftasına Fenerbahçe lider, Bursaspor ise 2. sırada girmişti. Ancak sarı lacivertliler Kadıköy'de Onur Kıvrak'ın da çok iyi performans sergilediği maçta Trabzonspor ile 1-1 berabere kalarak, şampiyonluğu Bursaspor'a kaptırmıştı.
 
'BİZ DEĞİL HUKUKÇULARIMIZ KONUŞUYOR'
Diğer yandan Hacıosmanoğlu, gündemdeki diğer konular hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
Şike davasındaki mücadelelerinin devam edeceğini belirten Hacıosmanoğlu, "Konuşuyoruz, 'Neden konuşuyorsunuz?' diyorlar; susuyorsunuz, 'Susturuldu mu?' diyorlar. Şike konusunda hukukçularımız konuşuyor. İlk günden şike davası ile ilgili avukatlara talimat verdim. Babam mezardan kalksa bile bu işin peşini bırakmam. Hukuki süreç bittitken sonra konuşacağız, eylem yapacağız." ifadelerini kullandı.
 
"Benden önceki başkan aylardır konuşuyor" diye Şener'e eleştirilerini sürdüren Hacıosmanoğlu, "Devrettiği kulüpte, 1 milyon Lira bile kredi alacak bir ortam yoktu. En ufaktan büyüğüne kadar her yere borcu olan bir kulübü devraldık. Trabzonspor'u bugüne kadar getirdik. Borcu yapılandırdık. 'bunlar Akyazı'nın isim hakkını da satılacak' diyorlar. Akyazı'nın ismi Denizbank'a temlikli. Kimse onu satamaz, satarlarsa para Denizbank'a ödenir. Trabzonspor'un satılacak hiçbir şeyi yoktur" diye konuştu.
 
'TRABZONSPOR'DAN MENFAATİM YOK'
"Trabzonspor'un sahibi olan abileri var" diyen Hacıosmanoğlu şöyle devam etti, "Her zaman söyledim. Hiçbir zaman onların adamı olmadım. Dün olmadım, bugün olmadım yarın da olmayacağım. Samimi Trabzonspor sevdalılarının adamı olacağım. Cenabı Allah ne kadar süre verirse bu göreve devam edeceğim. Onların söylemleri beni etkilemiyor. Trabzonspor sevdalılarının sokaktaki bana göstermiş olduğu saygı ve sevgiyi sadece Türkiye'de değil yurtdışında da görüyorum. Diğer kulüp taraftarlarının da gösterdiği ilgi bize mutluluk veriyor. Bizim özümüz de sözümüz de bir. Trabzonspor üzerinden çıkar peşinde koşan bir yapımız yok. Hiçbir zaman olmadı; bundan sonra da olmayacak. Ben Trabzonspor'un gelmiş geçmiş samimi değerlerine saygı duydum bundan sonra da saygı duyacağım. Trabzonspor'un samimi taraftarlarına saygı duydum, duymaya devam edeceğim."

'CESARETLERİ VARSA ÇIKIP KONUŞURLAR'
Sözlerinin sonunda sert açıklamalarına devam eden Trabzonspor Başkanı, "Yıllarca Trabzonspor'u siyasi çıkarlarına alet edenlere karşı olduğum gibi; Trabzonspor'un sahibi gibi kendisini görüp siyasi ve ticari çıkarları için kullanan insanlara karşıyım, karşı olacağım. Sadece Trabzonspor sevdalısı olarak bunlarla macadele ede ede Trabzonspor başkanı oldum. Allah, bize inananlara karşı mahçup olacak işleri bize nasip etmesin. Trabzonspor'un  abileri istedikleri toplantıları istedikleri yerlerde yapabilerler, kapalı kapılar ardından konuşanlar var. Cesaretleri varsa çıkıp konuşurlar. Son sözü söyleyenler Trabzonspor sevdalılarıdır. Onların sözüne herkes saygı duymak zorundadır. Ben de başkan olarak değil onların hizmetkarı olarak görevime devam edeceğim" diyerek sözlerini bitirdi.

Sayfa Yükleniyor...