Orduspor çıkışta

Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor'da başkan Nedim Türkmen, kötü günlerin geride kaldığını ve iyi günler başladığını söyledi.

30.11.2009 - 12:30

Bank Asya Birinci Lig'de mücadele eden Orduspor'un Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, ''Artık kötü günler bitti Orduspor'un iyi günleri başladı'' dedi.

Başkan Nedim Türkmen ve Teknik Direktör Ekrem Al, Hacettepe galibiyetini değerlendirdi.

Orduspor'un son haftalarda ligin flaş takımı olduğunu ve kalan maçlarını kazanarak hedeflerine adım adım ulaşacaklarını söyleyen Türkmen, ligdeki son üç maçlarını kazandıklarını hatırlatarak, ''Hedeflerimize adım adım ulaşıyoruz. Takımımız Çaykur Rizespor galibiyetinden sonra üzerindeki ölü toprağını atarak ligde galibiyet serisini yakalamıştır. Orduspor'un lige kötü başladığı doğrudur, ama artık kötü günler bitti, Orduspor'un iyi günleri başladı. Matematiksel olarak bütün hesaplar Orduspor'un lehine. Geri kalan maçları kazanarak ilk altının içine girmek istiyoruz. Bunu başarabilecek güç ve moral motivasyona sahibiz. İnşallah Orduspor hedefine adım adım ulaşacaktır'' diye konuştu.

Teknik Direktör Ekrem Al da Ankara'ya üç puan için gittiklerini ve bunu da başardıklarını söyledi.

Maçın ilk dakikalarında buldukları golün kendilerine avantaj sağladığını da ifade eden Al, ''Orduspor artık gerçek bir takım olmuştur. Ligdeki konumumuz adına aldığımız galibiyet çok önemli. Amacımız daha da üst sıralarda yer almak. Bunu son haftalarda aldığımız galibiyet sonrası oluşan moral ve motivasyonla yapacağız'' dedi.

Maçın tek hakiminin Orduspor olduğunu da belirten Al, bunda taraftarların desteğinin de önemli olduğunu söyledi.

Takımdaki sarı ve kırmızı kartlara da değinen Al, ''Açık söylemek isterim ki oyuncularla maç öncesi yaptığımı toplantıda kırmızı kart konusunda kendilerini uyarmıştım. Artık bu kartlar bizim canımızı acıtıyor. Bu zamana kadar görülen kırmızı kartlara hiçbir şey demedik ama bundan sonra kırmızı kartların da bir bedeli olacak'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...